Live acum
Prime Time 20:00Film: Homefront: Orasul fara legi

Rezultate finale alegeri parlamentare. Iata lista deputatilor alesi in judetul tau

Biroul Electoral Central (BEC) a publicat, marti seara, lista mandatelor de deputati atribuite pe judete:

intact images

ALBA
Potor Calin - USL (PNL)
Negrut Clement - ARD (PDL)
Simedru Dan-Coriolan USL (PNL)
Dirzu Ioan - USL (PSD)

ARAD
Maduta Flavius Luigi - USL (PSD)
Boghicevici Claudia ARD (PDL)
Calimente Mihaita - USL (PNL)
Pistru Popa Eusebiu Manea - ARD (PDL)
Caprar Dorel Gheorghe - USL (PSD)

ARGES
Marin Gheorghe - USL (PSD)
Draghici Mircea Gheorghe - USL (PSD)
Bucura Oprescu Simona - USL (PSD)
Nicolescu Theodor Catalin - USL (PNL)
Niculescu Duvaz Bogdan Nicolae - USL (PSD)
Vasilica Radu Costin - USL (PSD)
Constantin Daniel USL (PC)
Gerea Andrei Dominic - USL (PNL)
Radulescu Catalin Marian - USL (PSD)
Teodorescu Catalin Florin - ARD (PDL)

BACAU
Marcu Nicu - USL (PNL)
Necula Cosmin - USL (PNL)
Ciubotaru Lucian Manuel - USL (PNL)
Sova Lucian - USL (PSD)
Marcu Viorica - USL (PNL)
Vreme Valerian - ARD (PDL)
Avram Constantin - USL (PC)
Palar Ionel - USL (PNL)
Iancu Iulian - USL (PSD)
Viorel Hrebenciuc - USL (PSD)
Vlase Petru Gabriel - USL (PSD)

BIHOR
Cseke Attilla Zoltan (UDMR)
Szabo Odon (UDMR)
Varga Lucia Ana - USL (PNL)
Costin Gheorghe - USL (PNL)
Laza Matiuta Liviu - ARD (PDL)
Bogdan Gheorghe Ionut - USL (PDL)
Roman Ioan Sorin - USL (PSD)
Draghici Sonia Maria - USL (PSD)
Cupsa Ioan - USL (PNL)
Chereches Florica - USL (PNL)

BISTRITA
Pana Adriana Doina - USL (PSD)
Suciu Vasile Daniel - USL (PSD)
Oltean Ioan - ARD (PDL)
Dolha Nechita Stelian - USL (PNL)

BOTOSANI
Cireada Dumitru Vasile - USL (PNL)
Dolineaschi Andrei - USL (PSD)
Anusca Roxana Florentina - USL (PNL)
Soptica Costel - USL (PNL)
Roman Cristian Constantin - ARD (FC)
Balta Mihai - USL (PSD)
Ciofu Tamara Dorina - USL (PSD)

BRAILA
Petrea Dorin Silviu - USL (UNPR)
Varga Vasile - USL (PNL)
Nazare Alexandru - ARD (PDL)
Dragomir Viorel Marian - USL (PSD)
Tudose Mihai - USL (PSD)
Rizea Cristian - USL (PSD)

BRASOV
Zamfir Daniel Catalin - USL (PNL)
Ochi Ion - USL (PSD)
Dontu Mihai Aurel - USL (PNL)
Nita Constantin - USL (PSD)
Nita Emil - USL (PSD)
Andronache Gabriel - ARD (PDL)
Adam Ioan - USL (PSD)
Dinita Ion - USL (PC)
Petre Roman - USL (PNL)
Ialomitianu Gheorghe - ARD (PDL)

BUZAU
Scutaru Adrian George - USL (PNL)
Mocanu Adrian - USL (PSD)
Holban Titi - USL (PNL)
Cocei Erland - USL (PNL)
Ghiveciu Marian - USL (PSD)
Nicolicea Eugen - USL (UNPR)
Preda Cezar Florian - ARD (PDL)
Ciolacu Ion Marcel - USL (PSD)

CALARASI
Florea Daniel - USL (PSD)
Iliuta Vasile - ARD (PDL)
Steriu Valeriu Andrei - USL (UNPR)
Motreanu Dan Stefan - USL (PNL)
Nicuale Aurel - USL (PNL)
Surdu Raluca - USL (PNL)

CARAS-SEVERIN
Benga Ioan - USL (PSD)
Tabugan Ion - USL (UNPR)
Rusu Valentin - USL (PNL)
Schelean Valeria Diana - ARD (PDL)
Tocut Dan Laurentiu - USL (PNL)
Mocioalca Ion - USL (PSD)

CLUJ
Oros Nechita Adrian - USL (PNL)
Cataniciu Steluta Gustica - USL (PNL)
Cristea Aurelia - USL (PSD)
Gurzau Adrian - ARD (PDL)
Zlati Radu - USL (PNL)
Itu Cornel - USL (PSD)
Irimie Vicentiu Mircea - ARD (PDL)
Uioreanu Elena Ramona - USL (PNL)

CONSTANTA
Dragomir Gheorghe - USL (PNL)
Lupu Mihai - USL (PNL)
Dumitrache Iuliana Cristian - USL (PSD)
Babus Radu - USL (PSD)
Manea Victor Gheorghe - USL (PNL)
Martin Eduard Stelian - USL (PSD)
Dobre Mircea Titus - USL (PSD)
Mitrea Manuela - USL (PSD)
Cernea Remus Florinel - USL (PSD)
Culetu Danut - ARD (FC)
Voicu Madalin Stefan - USL (PSD)
Gheorghe Florin - ARD (PDL)

COVASNA
Marko Attila Gabor (UDMR)
Marton Arpad Francisc (UDMR)
Fejer Laszlo-Odon (UDMR)
Grama Horia - USL (PSD)

DAMBOVITA
Horga Vasile - USL (PNL)
Rovana Plumb - USL (PSD)
Stan Ion - USL (PSD)
Pargaru Ion - USL (PNL)
Popescu Aurelian Florin - ARD (PDL)
Stanciu Zisu - USL (PSD)
Dumitru Georgica - USL (PC)
Savoiu Ionut Cristian - USL (PSD)
Moldovan Carmen Ileana - USL (PSD)
Valdu Iulian - ARD (PDL)

DOLJ
Netoiu Gheorghe (PPDD)
Enea Constantin - Cosmin - USL (PNL)
Dascalu Constantin - ARD (PDL)
Vasilescu Nicolae - USL (PSD)
Stroe Ionut Marian - USL (PNL)
Gust-Balosin Florentin - USL (PSD)
Petrescu Petre - USL (PSD)
Manda Iulian-Claudiu - USL (PSD)
Voicu Mihai-Alexandru - USL (PNL)
Iane Daniel - USL (PNL)
Stoica Stefan-Bucur - ARD (PDL)
Zgonea Valeriu-Stefan - USL (PSD)
Calin Ion - USL (PSD)

GALATI
Dobre Victor-Paul - USL (PNL)
Toader Mircea-Nicu - ARD (PDL)
Chirvasuta Laurentiu - USL (UNPR)
Scarlat George - USL (PNL)
Chebac Eugen (PPDD)
Stefan Viorel - USL (PSD)
Nica Dan - USL (PSD)
Paslaru Florin-Costin - USL (PSD)
Rosca Lucretia - USL (PSD)
Ciuca Liviu-Bogdan - USL (PC)
Nechita Aurel - USL (PSD)

GIURGIU
Nicolae Florian - USL (PSD)
Anton Marin - USL (PNL)
Teodorescu Ioan-Viorel - USL (PNL)
Ciobanu Liliana - PPDD
Chitoiu Daniel - USL (PNL)

GORJ
Cupa Ion - ARD (PDL)
Rotaru Razvan (PPDD)
Weber Mihai - USL (PSD)
Iriza Scarlat - USL (PSD)
Khraibani Camelia - USL (PSD)
Popeanga Vasile - USL (PSD)
Mocioi Niculina (PPDD)
Ponta Victor-Viorel - USL (PSD)

HARGHITA
Korodi Attila (UDMR)
Kelemen Hunor (UDMR)
Antal Istvan (UDMR)
Moldovan Iosif (UDMR)
Dusa Mircea - USL (PSD)

HUNEDOARA
Nistor Laurentiu - USL (PSD)
Intotero Natalia-Elena - USL (PSD)
Rusanu Dan-Radu - USL (PNL)
Resmerita Cornel-Cristian - USL (PSD)
Iacob-Ridzi Monica-Maria (PPDD)
Muntean Mircia - ARD (PDL)
Timpau Radu-Bogdan - USL (PNL)
Harau Eleonora-Carmen - USL (PNL)

IALOMITA
Pocora Cristiana-Ancuta - USL (PNL)
Caloianu Mario-Ernest (PPDD)
Neacsu Marian - USL (PSD)
Gaina Mihaita - USL (PSD)
Gheorghe Tinel - ARD (PDL)
Ionescu Aurelian - USL (PC)

IASI
Cozmanciuc Corneliu-Mugurel - USL (PNL)
Fenechiu Relu - USL (PNL)
Adascalitei Constantin - USL (PSD)
Movila Petru - ARD (PDL)
Mocanu Vasile - USL (PSD)
Ratoi Neculai - USL (PSD)
Stanciu Anghel - USL (PSD)
Alexe Costel - USL (PNL)
Emacu Gheorghe - USL (UNPR)
Bogdanici Camelia-Margareta - ARD (PDL)
Oajdea Vasile-Daniel - PPDD
Nichita Cristina - USL (PSD)
Iacoban Sorin-Avram - USL (PSD)
Craciunescu Grigore - USL (PNL)
Dobos Anton - USL (PNL)
Blajut Viorel-Ionel - PPDD

ILFOV
Stroe Radu - USL (PNL)
Peia Ninel - USL (PSD)
Thuma Hubert Petru Stefan - USL (PNL)
Burlacu Stefan (PPDD)
Hellvig Eduard-Raul - USL (PNL)

MARAMURES
Bonis Istvan (UDMR)
Dolha Mircea - USL (PNL)
Tataru Florin-Cristian - USL (PSD)
Matei Calin-Vasile-Andrei - USL (PSD)
Man Mircea - ARD (PDL)
Simon Gheorghe - USL (PSD)
Fonta Nutu (PPDD)
Negrut Cornelia - USL (PC)
Berci Vasile - USL (PNL)

MEHEDINTI
Stanisoara Mihai - ARD (PDL)
Traicu Rodin - USL (PSD)
Daea Petre - USL (PSD)
Palasca Viorel - USL (PNL)
Manolache Marius - USL (PSD)

MURES
Kerekes Karoly (UDMR)
Buicu Corneliu-Florin - USL (PSD)
Kelemen Attila-Bela-Laszlo (UDMR)
Urcan Ionas-Florin - ARD (PDL)
Borbely Laszlo (UDMR)
Sefer Cristian-Gheorghe (PPDD)
Chirtes Ioan-Cristian - USL (PNL)
Gliga Vasile-Ghiorghe - USL (PSD)

NEAMT
Dragusanu Vasile-Catalin - USL (PC)
Marcoci Vlad - USL (PSD)
Stoica Mihaela - ARD (PDL)
Harbuz Liviu - USL (PSD)
Moisii Constantin - PPDD
Udrea Elena-Gabriela - ARD (PDL)
Munteanu Ioan - USL (PSD)
Ursarescu Dorinel - USL (PNL)
Arsene Ionel - USL (PSD)
Enache Marian - USL (UNPR)

OLT
Mot Constantin-Stelian-Emil - USL (PSD)
Barbulescu Daniel-Ionut - USL (PSD)
Iordache Florin - USL (PSD)
Delureanu Virgil - USL (PSD)
Niculescu Dumitru (PPDD)
Ciocan Dan - USL (PSD)
Stirbu Gigel-Sorinel - USL (PNL)
Stanescu Alexandru - USL (PSD)
Adam Luminita-Pachel (PPDD)

PRAHOVA
Rosca Mircea - USL (PNL)
Guran Virgil - USL (PNL)
Gavrilescu Gratiela-Leocadia - USL (PNL)
Ghita Sebastian-Aurelian - USL (PSD)
Teju Sorin - USL (PNL)
Gunia Dragos-Ionel - ARD (PDL)
Tanase Razvan-Ionut (PPDD)
Nicolae Alexandri - USL (PNL)
Cosma Vlad-Alexandru - USL (PSD)
Ionescu George - ARD (PDL)
Anghel Gabriela-Lola (PPDD)
Eparu Ion - USL (PSD)
Dumbrava Vanu Paul - USL (PNL)
Anastase Roberta-Alma - ARD (PDL)
Sava Andrei-Valentin - USL (PSD)

SATU MARE
Paul Maria-Andreea - ARD (PDL)
Silaghi Ovidiu-Ioan - USL (PNL)
Petric Octavian - USL (PSD)
Erdei-Doloczki Istvan - UDMR
Kereskényi Gabor - UDMR

SALAJ
Bode Lucian-Nicolae - ARD (PDL)
Seres Denes (UDMR)
Nosa Iuliu - USL (PSD)
Talos Gheorghe-Mirel - USL (PNL)

SIBIU
Tamaian Ioan - USL (PNL)
Turcan Raluca - ARD (PDL)
Roman Gheorghe - USL (PSD)
Puscas Iacob (PPDD)
Axente Ioan - USL (PSD)
Fraticiu Gheorghe - USL (PSD)
Cazan Mircea-Vasile - USL (PNL)

SUCEAVA
Baisanu Stefan-Alexandru - USL (PNL)
Ardeleanu Sanda-Maria - ARD (PDL)
Balan Ioan - ARD (PDL)
Mirza Gavril - USL (PSD)
Uricec Eugen-Constantin - USL (PSD)
Stan Ioan - USL (PSD)
Galan Constantin - USL (PNL)
Iane Ovidiu-Cristian - USL (PSD)
Bejinariu Eugen - USL (PSD)
Pardau Dumitru - USL (PNL)
Cioata Cezar (PPDD)
Surugiu Iulian-Radu - USL (PNL)

TELEORMAN
Stefanescu Elena Catalina - USL (PSD)
Simionescu Adrian Constantin - USL (PSD)
Dragnea Nicolae-Liviu - USL (PSD)
Bucur Constantin-Alin (PPDD)
Boboc Valentin Gabriel - USL (PSD)
Militaru Lucian - ARD (PDL)
Calota Florica Ica - USL (PNL)
Almajanu Marin - USL (PNL)

TIMIS
Samartinean Cornel-Mircea - ARD (PDL)
Cristian Horia - USL (PNL)
Molnar Zsolt (UDMR)
Grindeanu Sorin Mihai - USL (PSD)
Grapini Maria - USL (PC)
Raducanu Ion - USL (UNPR)
Popoviciu Alin-Augustin-Florin - ARD (PDL)
Tiuch Catalin - USL (PSD)
Stragea Sorin Constantin - USL (PSD)
Diaconu Adrian-Nicolae (PPDD)
Andea Petreu - USL (PSD)
Covaci Dorel - USL (PSD)
Ciobanu Gheorghe - USL (PSD)

TULCEA
Gudu Vasile - ARD (PDL)
Zaharcu Neviser - USL (PSD)
Avram Marian - USL (PSD)
Codirla Liviu (PPDD)
Popa Octavian Marius - USL (PNL)
Balan Ion - USL (PSD)

VASLUI
Cristea Victor - USL (PSD)
Bordeianu Dan - USL (PNL)
Ciurariu Florin - USL (PNL)
Solomon Adrian - USL (PSD)
Ciuhodariu Tudor (PPDD)
Birchall Ana - USL (PSD)
Dima Toader - USL (PSD)
Vizitiu Sergiu-Constantin - ARD (PDL)
Stativa Irinel-Ioan - USL (PSD)

VALCEA
Dobrinescu Traian - USL (PNL)
Radulescu Romeo - ARD (PDL)
Radulescu Constantin - USL (PSD)
Mazilu Constantin - USL (UNPR)
Bleotu Vasile - USL (PSD)
Marian Ion Cristinel (PPDD)
Buican Cristian - USL (PNL)
Vladoiu Aurel - USL (PSD)

VRANCEA
Nica Nicolae-Ciprian - USL (PSD)
Tilvar Angel - USL (PSD)
Sapunaru Nini - USL (PNL)
Mitrea Miron-Tudor - USL (PSD)
Tigaeru Rosca Laurentiu - USL (PNL)
Murgu Neagu (PPDD)
Secara Florin Mihail - ARD (PDL)
Roman Victor - USL (PSD)

BUCURESTI
Nistor Gheorghe Vlad - USL (PNL)
Tusa Adriana Diana - USL (PNL)
Ludovic Orban - USL (PNL)
Canacheu Costica - ARD (PDL)
Tudorache Daniel - USL (PSD)
Popescu Dumitru Iulian - USL (UNPR)
Nassar Rodica - USL (PSD)
Mihaila Ion - ARD (PNTCD)
Tudorie Violeta - USL (PSD)
Bot Octavian - USL (PNL)
Popescu Dan Cristian - ARD (FC)
Budurescu Daniel Stamate - USL (PNL)
Theodor Paleologu - ARD (PDL)
Alexe Florin Alexandru - USL (PNL)
Nicolaescu Gheorghe Eugen - USL (PNL)
Ispir Raluca Cristina - USL (PNL)
Vulpescu Ioan - USL (PSD)
Podasca Gabriela Maria - USL (PSD)
Petrache Adrian Alin - USL (PSD)
Tanasescu Claudiu Andrei - USL (PC)
Diaconu Mihai Bogdan - USL (PSD)
Banicioiu Nicolae - USL (PSD)
Giurescu Dinu - USL (PC)
Chirita Dumitru - USL (PSD)
Pop Georgian - USL (PSD)
Gorghiu Alina Stefania - USL (PNL)
Niculescu Mizil Stefanescu Tohme - USL (PSD)
Geanta Florian Daniel - ARD (PDL)
Sturzu Mihai Razvan - USL (PSD)
George Becali - USL (PNL)
Udriste Gheorghe - ARD (PDL)
Mironescu Razvan Horia - USL (PNL)
Florea Damian - USL (PC)
Mihailescu Bogdan Ion - USL (PSD)

DIASPORA
Tomac Eugen - ARD (PDL)
Lubanovici Mircea - ARD (PDL)
Raetchi Ovidiu Alexandru - USL (PC)
Mihai Aurelian (PPDD)

Reprezentantii Minoritatilor Nationale
Gant Ovidiu Victor - Forumul Democrat al Germanilor din Romania
Mircovici Niculae - Uniunea Bulgara din Banat
Merka Adrian Miroslav - Uniunea Democratica a Slovacilor si Cehilor
Longher Ghervazen - Uniunea Polonezilor din Romania
Ghera Giureci Slobodan - Uniunea Croatilor
Gvozdenovici Slavomir - Uniunea Sarbilor
Ignat Miron - Comunitatea Rusilor Lipoveni
Amet Varol - Uniunea Democrata a Turco-Tatarilor
Paun Nicolae - Asociatia Partida Romilor "Pro-Europa"
Marocico Ion - Uniunea Ucrainenilor
Stancu Ionel - Asociatia Macedonenilor
Manolescu Oana - Asociatia Liga Albanezilor
Zisopol Dragos Gabriel - Uniunea Elena
Ibram Iusein - Uniunea Democrata Turca
Firczak Gheorghe - Uniunea Culturala a Rutenilor

Recomandari