A revenit farmecul vieţii! Rapid a învins Craiova şi va întâlni Steaua în optimile Cupei Ligii

Unicul gol al partidei a fost reuşit de Ciolacu, în minutul 52, care a profitat de-o eroare a portarului craiovean şi a dus Rapidul în faza următoare a competiţiei.

Finalul jocului le-a aparţinut oaspeţilor, dar fotbaliştii Craiovei n-au fost suficient de lucizi în faţa porţii pentru a putea împinge întâlnirea în prelungiri.

Susţinuţi puternic de fani, rapidiştii au debutat cu dreptul în noul sezon şi speră să repete acelaşi joc bun şi sâmbătă, atunci când vor da piept cu Steaua, în OPTIMILE Cupei Ligii.

FC Rapid Bucuresti - CS Universitatea Craiova 1-0 (0-0)

A marcat: Ciolacu (52)

Au arbitrat: Radulescu George (Bucuresti) - Nicoara Marius (Baile Herculane), Stoianov Sebastian (Constanta); Chivulete Andrei Florin (Bucuresti).

FC Rapid: Draghia - Tinc, Iacob, Coman, C. Paun - Negru, Sandulescu, Selagea, Stoica - Ciolacu, Pancu (90+5 Martin). Antrenor: Marian Rada.

CS U Craiova: Brac - Dananae, Kay, Vatajelu, Bancu (63 Neacsa) - Madson, Frasinescu - Ivan (45 Herghelegiu), Mateiu, Baluta - Curelea. Antrenor: Ionel Gane.

Și românii au fost la Mondiale!... E Liga Campionilor, e Gabi Iancu! Steaua câştigă în Norvegia şi are şanse mari de calificare...

Hello Chef sezonul 7, 23 martie 2024. Confruntarea dintre Roxana Blenche și chef Samuel. Verdictul Dianei Matei Sambata, 23.03.2024, 15:30