Articole despre cupa ligii

Liverpool va evolua cu Aston Villa, în sferturile de finală ale Cupei Ligii

Liverpool va evolua, în deplasare, cu Aston Villa, în sferturile de finală ale Cupei Ligii Angliei, s-a stabilit în urma tragerii al sorţi.

Joi, 31.10.2019, 11:29
Klopp ameninţă că Liverpool nu se prezintă la meciul din sferturile Cupei Ligii dacă nu se găseşte o dată convenabilă

Antrenorul echipei Liverpool, Jurgen Klopp, a anunţat că formaţia lui nu se va prezenta la meciul din sferturile de finală ale Cupei Ligii, dacă organizatorii, EFL, nu găsesc o dată convenabilă pentru disputarea partidei, informează lequipe.fr.

Joi, 31.10.2019, 10:05
Manchester City şi Arsenal, calificate în optimile Cupei Ligii Angliei; Tottenham, eliminată

Formaţiile Manchester City şi Arsenal Londra s-au calificat în optimile Cupei Ligii Angliei, în schimb echipa Tottenham a fost eliminată în 16-imi.

Miercuri, 25.09.2019, 00:22
George Puşcaş a marcat pentru Reading în Cupa Ligii Angliei

Atacantul George Puşcaş a marcat pentru echipa Reading în meciul cu Wycombe Wanderers, scor 4-2, la loviturile de departajare, din Cupa Ligii Angliei.

Miercuri, 14.08.2019, 00:58
Steaua câştigă primul derby al sezonului! Rapidiştii părăsesc Cupa Ligii

"Dubla" lui Keşeru îi duce pe stelişti în sferturile de finală ale competiţiei şi opreşte după doar două partide parcursul Rapidului în prima ediţie a Cupei Ligii

Sambata, 19.07.2014, 23:00
A revenit farmecul vieţii! Rapid a învins Craiova şi va întâlni Steaua în optimile Cupei Ligii

Unicul gol al partidei a fost reuşit de Ciolacu, în minutul 52, care a profitat de-o eroare a portarului craiovean şi a dus Rapidul în faza următoare a competiţiei

Miercuri, 16.07.2014, 20:05
O noua "goleada" in Cupa Ligii Angliei! Chelsea - Manchester United 5-4!

Continua seria rezultatelor incredibile in Cupa Ligii Angliei. Dupa ce marti, Arsenal s-a impus cu 7-5 in fata lui Reading, Chelsea si Manchester United au oferit un spectacol asemanator. Londonezii s-au impus cu 5-4, pe Stamford Bridge, si si-au asigurat prezenta in sferturile de finala ale competitiei.

Joi, 01.11.2012, 01:28
Steaua nu vrea sa evolueze in Cupa Ligii

Ros-albastrii nu vor sa participe intr-o competitie in care nu-si pot negocia singuri drepturile TV.

Vineri, 16.03.2012, 00:00
Presa din insula ii sare in cap lui Mancini: "Cum sa-l bagi pe Pantilimon?"

Englezii contesta dur decizia lui Mancini de a-l titulariza pe fostul timisorean in Cupa Angliei si Cupa Ligii si spun ca infrangerile i se datoreaza si rezervei lui Joe Hart.

Duminica, 15.01.2012, 00:00
Cupa Ligii: Costel Pantilimon, doar rezerva in Manchester City-Liverpool 0-1

Manchester City, fara Costel Pantilimon intre buturi, a fost invinsa pe teren propriu, scor 0-1, de Liverpool, in prima mansa din cadrul Cupei Ligii Angliei. Gerrard a semnat singurul gol al intalnirii, dupa ce a transformat perfect o lovitura de la 11 metri, in minutul 13.

Joi, 12.01.2012, 00:00
Lyon e in cautarea unui fundas central

Accidentarea lui Cris si Cupa Africii pe Natiuni l-au lasat pe Remi Garde cu un singur aparator central in lot.

Marti, 03.01.2012, 00:00
VIDEO! Costel Pantilimon a facut minuni pentru City in Cupa Ligii Angliei

Costel Pantilimon profita de orice sansa pe care managerul Roberto Mancini i-o ofera pentru a dovedi ca isi merita locul in lotul lui Manchester City. Fostul timisorean a contribuit la succesul echipei sale prin cateva interventii providentiale in sferturile de finala ale Cupei Ligii Angliei, contra Arsenal, scor 1-0.

Miercuri, 30.11.2011, 00:00
Liverpool si Chelsea, eliminate din Cupa Ligii

Liverpool, adversara Stelei din grupele Europa League, a fost eliminata din Cupa Ligii, dupa ce pierdut surprinzator in fara formatiei Northampton, Division 4, cu scorul de 4-2, dupa executarea loviturilor de la 11m.

Joi, 23.09.2010, 00:00