Amical: Romania - Honduras 3-0

Nationala Romaniei a invins sambata seara cu 3-0 nationala statului Honduras, echipa calificata la Campionatul Mondial din Africa de Sud, intr-o partida amicala desfasurata in Austria.

Romania a deschis scorul prin Daniel Niculae, in minutul 21, jucator aflat la cota de 9 reusite pentru nationala. Apoi, in ultimul minut al primei reprize, Florescu a majorat diferenta, cu un sut puternic de la 10 metri.

Golul trei a fost marcat de Mirel Radoi, care a transformat o lovitura de la 11 metri acordata in minutul 76 al partidei.

In minutul 90, golul marcat de Welcome (Honduras) a fost anulat, pe motiv de ofsaid.

Iata cele doua echipe de start:

Romania:
Lobont (Silviu Lung jr. '84) - Dananae, Tamas (Galamaz '79), Goian, Rat (Sepsi '85) - Cocis, (Ghioane '46) Radoi, Florescu, Deac (Radut '82) - Bilasco, Daniel Niculae (Dica '65).

Honduras: Escober - Bernardez, Mendoza, Figueroa, Izagiurre - De Leon, Palacios, Nunez, Guevara - Suazo, Welcome.

Este prima victorie a Romaniei in partidele amicale din acest an, dupa infrangerile in fata Israelului (0-1), Ucrainei (2-3) si Macedoniei (0-1).

Al Ahli Dubai pregateste o oferta de 6 milioane de euro pentru Mutu... Handbal feminin: Romania, in grupa la CE cu Danemarca, Spania si Serbia...

BeautiFood | Sezonul 3 - Episodul 6: Tartă Tatin cu cremă chantilly
BeautiFood | Sezonul 3 - Episodul 6: Tartă Tatin cu cremă chantilly Marti, 07.05.2024, 10:00