Arsenal s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei Angliei, după 2-0 cu Portsmouth

Formaţia Arsenal s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei Angliei, după ce a învins, luni, cu scorul de 2-0, echipa Portsmouth, din liga a treia.

Golurile au fost marcate de Sokratis (45 + 4) şi Nketiah (51).

Partidele Chelsea – Liverpool, Reading (D2) – Sheffield United şi West Bromwich Albion (D2) – Newcastle au loc marţi, iar miercuri sunt programate meciurile Sheffield Wednesday (D2) – Manchester City, Leicester – Birmingham (D2) şi Tottenham – Norwich.

Întâlnirea Derby County (D2) – Manchester United se dispută joi.

Naţionala României îşi află astăzi adversarele din Liga Naţiunilor... Coronavirus: Şase turnee de hochei pe gheaţă programate în Europa au fost anulate...