Bayern Munchen remizeaza la Hamburg si pierde prima pozitie in Bundesliga. Vezi rezultatele din Germania!

Desi au atacat tot meciul, bavarezii nu au putut trece de nordici si au ramas pe locul secund in clasament, a doua puncte in spatele Borussiei Dortmund.

Etapa favorabila pentru campioana en titre. Borussia Dortmund a invins la Nurnberg iar contracandidatele sale au remizat surprinzator. Mai intai Schalke a terminat la egalitate pe teren propriu cu Mainz. Zidan a deschis scorul pentru oaspeti in primul sfert de ora, apoi Obasi a echilibrat raportul de forte pe tabela de marcaj, stabilind si scorul final, 1-1.

Acelasi rezultat l-a inregistrat si Bayern Munchen la Hamburg, partida desfasurandu-se dupa un scenariu similar: Sala a deschis scorul in minutul 23 iar Olic a egalat 40 de minute mai tarziu.

Kaiserslautern - FC Koln

In clasament, pe primul loc se afla Borussia Dortmund cu 43 de puncte, secondata de Bayern Munchen si Schalke cu cate 41.

Oltchim Ramnicu Valcea a debutat cu victorie in Liga Campionilor... Arsenal face scorul etapei, Manchester City redevine lider solitar. Vezi rezultatele din Anglia!...