CFR Cluj - FCM Targu-Mures 2-0/ Ardelenii merg in sferturi

CFR Cluj, castigatoarea en-titre a trofeului, s-a calificat fara probleme in sferturile de finala ale Cupei Romaniei, dupa ce a invins in “optimi”pe FCM Targu Mures, scor 2-0.

CFR-ul a suferit in finalul primei reprize, trag-muresenii ratand cateva ocazii uriase, printre care si o bara.

In partea a doua ardelenii si-au revenit si dupa o ratare mare a lui Bud, au reusit golul victoriei in ultimul minut, prin rezerva de lux Sforzini.

Echipe de start:

CFR Cluj: Stancioiu - Panin, Nuno Diogo, Alcantara, Leo Veloso - E. Dica, T. Costa, Bastos, Peralta - Bjelanovici, Bud

Targu Mures: Stetca - Pop, D. Matei, Balau, Szilagyi, Bitis - Casquero, Virtic, Roman, Tirnaveanu, - Vancea, Sabau

Rudel Obreja, reales in functia de presedinte al FR de Box... Josep Guardiola l-ar putea inlocui pe Sir Alex Ferguson la Manchester United...