CS Mioveni - Dinamo 0-1 / "Cainii" s-au distantat la 4 puncte de locul doi

Dinamo a invins cu 1-0 pe CS Mioveni. Singurul gol al meciului a fost marcat de Laurentiu Rus in minutul 30.

Prima mare ocazie a venit abia in minutul 26. Rus a sutat puternic de la 20 de metri putin pe langa poarta lui Coca. Peste doar 4 minute, Rus si-a preluat excelent o pasa de la Alexe si a deschis scorul cu un sut cu stangul din interiorul careului.

Sutul lui Dica a cautat vinclul lui Balgradean(40), iar Danciulescu a izbit bara transversala cu un "stang" de la marginea careului de 16 metri.

Dica a fost aproape de a deveni din nou cosmarul dinamovistilor, a trimis putin peste poarta lui Balgradean din lovitura libera(55). Claudiu Ionescu a confirmat inca o data ca e cel mai periculos jucator al Mioveniului. L-a intins pe Balgradean cu un sut la coltul lung(73). Portarul lui Dinamo a scos excelent si mingea trimisa puternic de Neaga(83).

Dinamo a invins cu 1-0 si s-a distantat la 4 puncte de locul 2, ocupat de CFR Cluj.

ECHIPELE DE START:

CS Mioveni:
Coca - I. Voicu, Ad. Iordache, M. Olteanu, I. Baicu - G. Enache, D. Sandulescu, Margaritescu, Cosereanu - N. Dica, Cl. Ionescu
Rezerve: Cobrea, B. Stoica, Dina, Craciun, Cretu, Ayza, Neaga
Antrenor: Mihai Stoica

Dinamo:
Balgradean - Scarlatache, Luchin, Dr. Grigore, Diabate - L. Rus, D. Kone, B. Patrascu, Alexe - Danciulescu, M. Niculae
Rezerve: Naumovski, Pulhac, G. Paun, L. Ganea, Tucudean, Bucsa, Musat
Antrenor: Liviu Ciobotariu

Sursa: gsp

Federer a castigat Turneul Campionilor... Biletele destinate romanilor pentru finala Europa League au fost epuizate!...