CSKA Moscova - Inter Milano 0-1/ Calificare fara emotii pentru Chivu & Co.

Internationale Milano s-a calificat in semifinale Ligii Campionilor dupa ce s-a impus si mansa retur din cadrul sferturilor de finala contra formatiei CSKA Moscova, scor 1-0. Singurul al al partidei a fost marcat de Welsey Snider, in minutul 6. In tur, Inter a castigat tot cu 1-0.

Rusii au inceput mai bine meciul si puteau deschide scorul prin Honda, insa acesta a sutat putin pe langa poarta.

Elevii antrenati de portughezul Jose Mourinho au marcat in minutul 6, dupa ce olandezul Wesley Sneijder a executat o lovitura libera de la 25 metri si cu largul concurs al portarului rus Akinfeev.

Pana la final tabela a ramas neschimbata, desi ocazii au existat la ambele porti.

Fundasul roman Cristian Chivu a intrat in teren in minutul 61, inlocuindu-l pe macedoneanul Goran Pandev.

CSKA Moscova: Akinfeev - A. Berezutki, V. Berezutki (Odiah '14), Ignasevici, Sennikov - Honda (Rahimic '77), Semberas - Mamaev, Dzagoev, Gonzalez - Necid (Guilherme '71). Antrenor: Leonid Slutki.

Internazionale Milano: Julio Cesar - Maicon, Samuel, Lucio, J. Zanetti - Cambiasso, Sneijder (Muntari '86), Stankovic - Eto'o, D. Milito (Balotelli '74), Pandev (Chivu '63). Antrenor: Jose Mourinho.

FC Brasov - Otelul 3-0/ Victorie dupa 7 etape pentru brasoveni... Marian Dragulescu rateaza doua competitii importante din cauza unei entorse...