Sorin Comșa, un tânăr din Alba-Iulia în vârstă de 24 de ani, a câștigat recent concursul de dat palme organizat de RXF, o promoție românească de MMA. Imaginile cu sportivul desfigurat de loviturile primite au devenit virale pe internet, iar mulți s-au întrebat cum a reușit să câștige acest concurs.

Cum arată Sorin Comșa la patru zile de la concursul de dat palme, unde a fost desfigurat. La 24 de ani a căștigat 5.000 de euro Galerie
Sorin Comșa, un tânăr din Alba-Iulia în vârstă de 24 de ani, a câștigat recent concursul de dat palme organizat de RXF, o promoție românească de MMA. | shutterstock.com

Cum arată Sorin Comșa după ce a fost desfigurat la concursul de dat și primit palme peste față

Vezi cum arată acum în GALERIA FOTO. Celebrul luptător Conor McGregor a fost și el atras de ineditul concurs care a făcut înconjurul lumii, mai ales în spațiul ex-sovietic, unde acesta are o mare popularitate. Desi acest concurs a stârnit furia multor utilizatori ai rețelelor sociale, McGregor s-a amuzat copios când a văzut imaginile: "O tehnică absolut superbă! Felicitări noului campion mondial la categoria grea", a spus el, potrivit Adevărul.ro.

Când a fost întrebat despre reacția medicilor când l-au văzut după concurs, Sorin a răspuns: "Ce să spună, frate, mama lucrează la spital… Medicii văd tot timpul astfel de cazuri, nu vă gândiți că numai eu arăt așa!".

Imediat după concurs acesta a avut nevoie de îngrijiri medicale de specialitate. Tânărul în vârstă de 24 de ani s-a fotografiat la pat cu perfuzie pe braț, ținându-și premiul la piept. În ciuda condiții sale dificile în care a ajuns, acesta este mândru de realizarea sa.

”N-ai ce face, așa e când nu știi să renunți. Eu știu dacă o să-mi mai revin... Dacă mai concurez? Dacă-s destui bani, da. Am câștigat 5.000 de euro, asta-i situația. Pot să mănânc, jumătate de gură e bună. Am 100 de kilograme. Nu mă doare, mi-a deformat capul, da. Dacă a meritat? Nu știu dacă a meritat”, a spus Sorin Comșa.

BeautiFood | Sezonul 3 - Episodul 6: Tartă Tatin cu cremă chantilly
BeautiFood | Sezonul 3 - Episodul 6: Tartă Tatin cu cremă chantilly Marti, 07.05.2024, 10:00