Cupa Romaniei: Dinamo - Craiova 1-1, 4-2 d.p./ Cainii merg in semifinale

Meci de infarct in Stefan cel Mare intre Dinamo si Universitatea Craiova, in sferturile de Cupa. Dupa 1-1 in timpul regulamentar si prelungiri, Dinamo a reusit sa se castige la loviturile de departajare. Oltenii au ratat trei lovituri, iar cainii au dat trei goluri.

La penalty-uri dinamovistii au marcat prin Andrei Cristea, Catalin Munteanu, si Adrian Cristea, in timp ce oltenii au ratat de trei ori (Gaman, Barboianu si Mihai Costea), singurul care a reusit sa inscrie fiind Ologu.

Clubul CFR Cluj, amendat de Jandarmerie cu 10.000 de lei dupa meciul cu Dinamo... Hulk, atacantul lui FC Porto, dorit de marile cluburi din Premier League...