Danemarca - Camerun 2-1 / Leii mielusei

Camerun a suferit a doua infrangere in doua meciuri la Cupa Mondiala din Africa de Sud, fiind invina sambata seara cu 2-1 de catre Danemarca.

"Leii neimblanziti", camerunezii, au deschis primii scorul, prin vedeta Eto'o, in minutul 10, cu un sut puternic de la 11 metri. Egalarea a venit insa in minutul 33, atunci cand dupa centrarea lui Rommedahl, Bendtner a inscris cu un sut plasat.

Acelasi Rommedahl, omul meciului, a marcat pentru Danemarca in minutul 61, pentru 2-1. In ciuda mai multor ocazii de ambele tabere, partida s-a incheiat cu scorul de 2-1, iar Camerun va pleca acasa dupa ultima partida, impotriva Olandei, de joi seara.

Los Angeles Lakers, noua campioana in NBA... Romania s-a calificat la CM de handbal masculin!...