Dinamo - Ceahlaul Piatra Neamt 2-0/ "Cainii" merg in optimi

Dinamo s-a calificat in optimile de finala ale Cupei Romaniei dupa ce a invins, scor 2-0, pe Ceahlaul Piatra Neamt la capatul unui meci foarte slab.

Ros-albii au deschis scorul in minutul 12, prin Moti, care a fost servit perfect de Catalin Munteanu.

Oaspetii au ramas in inferioritate numerica dupa ce Gafita a fost eliminat pentru doua cartonase galbene, in minutul 37.

In minutul 59, Danciulescu a fost faultat in careu de portarul Villadsen, arbitrul a aratat punctul cu var, iar Andrei Cristea a transformat lovitura de la 11 metri si a dus scorul la 2-0.

Dinamo si-a mai permis sa rateze o lovitura de la 11 metri prin Torje, in minutul 78.

Echipe de start:

DINAMO: Dolha - Rubio, Moti, Scarlatache, Bordeanu - Alexe, D. Kone, C. Munteanu - An. Cristea, L. Ganea, Danciulescu

CEAHLAUL PIATRA NEAMT: Villadsen - Constantinescu, Vitelaru, Forminte, Barna - Cebotaru, Onciu, Achim, Badescu - Gafita, Baltoi

Ilie Dumitrescu: 9 ani ca antrenor, 13 echipe, 40 de zile la Steaua... Cupa Romaniei, 16-imi: FC Vaslui, eliminata surprinzator de Alro Slatina. Vezi rezultatele complete!...