Dortmund bate pe Leverkusen si ramane lider. Vezi rezultatele din Germania!

Nicio surpriza la varful clasamentului in etapa a XXI-a in care ocupantele primelor doua locuri au invins, nu fara emotii.

Pe Westfalenstadion, Borussia Dortmund a primit-o pe Bayer Leverkusen intr-un meci la care au asistat 83 000 de oameni. Iar campioana en titre si-a rasplatit fanii, invingand si mentinandu-se pe primul loc. Singurul gol al partidei cu aspirinele a fost marcat de Kagawa in ultimul minut al primei reprize.

Si Bayern Munchen, echipa de locul al doilea a invins. Mario Gomez si Thomas Muller au punctat impotriva lui Kaiserslautern pe Allianz Arena si au stabilit scorul final (2-0) inca din prima jumatate de ora.

FC Koln - Hamburger SV

In clasament, pe primul loc se afla Dortmund cu 46 de puncte , urmata de Bayern cu 44. Borussia Monchengladbach a trecut pe 3 in urma victorie cu Schalke, acumuland 43 de puncte si facand rocada cu echipa lui Marica, fosta si posibila adversara a Stelei in Europa League ramanad cu 41 de puncte.

Nadal, supus unui control antidoping inopinat... Montpellier lider, Lyon invinsa acasa. Vezi rezultatele din Franta!...