Etapa 30: Unirea Alba Iulia - Steaua (VIDEO) 2-1

Lanterna Ligii 1, Unirea Alba Iulia, a trecut sambata pe propriul teren de Steaua Bucuresti, scor 2-1, intr-un meci contand pentru etapa a 30-a a Ligii 1.

Stelistii au egalat insa putin inainte de finalul primei reprize, prin Arman Karamian, dupa ce gafa incredibila a lui I. Balan l-a lasat singur cu portarul Rotaru.

Gazdele au marcat golul victoriei cu 7 minute inainte de final, atunci cand Fl. Dan a inscris senzational din lovitura libera de la aproximativ 30 de metri!

Formatiile de start:
UNIREA: Rotaru - I. Balan, Poverlovici, Vujadinovici, Bucurica - A. Olah, C. Cristea, Dalbea - Veljovici, Fl. Dan, N. Jovanovici.
Rezerve: Cernea, De Sousa, Stanciu, S. Radoi, Enzo Bruno, Baltoi, Vitinha. Antrenor: Blaz Sliskovici.

STEAUA: Zapata - Golanski, Jelev, Baciu, P. Marin - Nicolita, Ov. Petre, Plesan, Arm. Karamian - Stancu, Surdu.
Rezerve: Tatarusanu, Emeghara, Cr. Tanase, Artiom Karamian, Toja, Tall, Kapetanos. Antrenor: Mihai Stoichita.

Etapa 30: FC Timisoara - Otelul Galati 2-1... Etapa 30: Univ. Craiova - International Curtea de Arges 1-3...