Etapa 30: Univ. Craiova - International Curtea de Arges 1-3

Universitatea Craiova a fost invinsa sambata pe propriul teren cu scorul de 3-1 de International Curtea de Arges, in etapa a 30-a a Ligii 1.

Oaspetii au deschis scorul in minutul 4, atunci cand Radut a marcat cu un sut superb din afara careului. Dupa numai 8 minute, International si-a sporit avantajul, E. Kone inscriind cu un sut la coltul lung.

Oltenii au inscris singurul gol al lor in minutul 39, prin Dina, cu un sut plasat din 6 metri.Oaspetii au dat lovitura de gratie in minutul 66, prin Daniel Stan, care a inscris cu un lob superb peste Silviu Lung Jr.

Dupa acest meci, craiovenii au ramas cu 33 de puncte, fiind pe locul 12 in clasament, in timp ce oaspetii de la Curtea de Arges au ajuns acum tot la 33 de puncte, fiind insa pe locul 14, din cauza golaverajului inferior.

Universitatea Craiova: Antrenor

International Curtea de Arges
Antrenor Etapa 30: Unirea Alba Iulia - Steaua (VIDEO) 2-1... Amelia Racea - aur la CE de gimnastica (la barna)...

BeautiFood | Sezonul 3 - Episodul 7: Cremă Vichyssoise (supă cremă de praz și cartofi) Luni, 13.05.2024, 11:00