FC Sevilla - Real Madrid 2-1

FC Sevilla a interupt seria de victorii a lui Real Madrid din acest debut de sezon, dupa ce s-a impus pe teren propriu cu scorul de 2-1.

Fara Cristiano Ronaldo accidentat, galacticii s-au vazut condusi din minutul 33, dupa ce Jessus Navas a reluat cu capul o centrare venita de pe partea stanga de la Fernando Navarro.

Iker Casillas a facut din nou minuni in poarta galacticilor, dovedindu-se inca o data ca defensiva madrilena are mari probleme.

Elevii antrenati de Manuel Pellegrini au reusit sa aduca egalarea prin Pepe, imediat dupa pauza, care a reluat imparabil cu capul in urma unei lovituri libere.

Golul victoriei pentru FC Sevilla a fost marcat de Renato, in minutul 66, dupa o grava greseala de marcaj a defensivei madrilene, si i-a trimis in extaz pe cei peste 45 000 de fani aflati in tribunele stadionului Ramon Sanchez Pizjuan.

In urma acestui rezultat, FC Sevilla a egalat la puncte pe Real Madrid, 15, si se afla la trei puncte in spatele liderului din Primera Division, FC Barcelona, dupa sase etape disputate.

Rezultate inregistrate in etapa a 6-a:

FC Barcelona
- Almeria 1-0 (Pedro '31)

Sevilla - Real 2-1 (Navas '31, Renato '66, respectiv Pepe '49)

Tenerife - Deportivo La Coruna 0-1 (Colotto '60)

Atletico Madrid - Zaragoza 2-1 (Jurado '3, Antonio Lopez '66, respectiv Ewerthon '71 pen.)

Xerez - Malaga 1-1 (Armenteros '47, respectiv Obinna '83)

Villarreal - Espanyol Barcelona 0-0

Valladolid - Athletic Bilbao 2-2 (Diego Costa '60; Nivaldo '75, respectiv Susaeta '10, Muniain '77)

Sporting Gijon - Mallorca 4-1 (Luis Moran '58, De las Cuevas '65, '68), Bilic '82, respectiv Marti '12 pen.)

Getafe - Osasuna Pamplona 2-1 (Cata Diaz '55, Pedro Leon '76, respectiv Aranda '62)

Racing Santander - FC Valencia 0-1 (Zigic '61)
Rafa Benitez: "Cursa este lunga si puteam lua titlul!"... Hanescu, eliminat in primul tur la Beijing...

Ești mai deștept decât un copil de clasa a V-a | Sezonul 3, 27 septembrie 2024. Marius Elisei și Alex au pierdut 10.000 de RON Vineri, 27.09.2024, 18:58