FC Vaslui - FC Brasov 0-1 / Ignacio, la prima infrangere

Galben-verzii au ratat sansa de a se apropia de plutonul fruntas, ramanand la doua puncte in spatele Stelei, care are, insa, un meci mai putin.

Evolutie dezamagitoare pentru FC Vaslui joi seara, pe teren propriu, in fata unei echipe ce pierduse etapa trecuta acasa cu Otelul Galati.

Brasovul lui Marius Sumudica a reusit sa dea lovitura in Moldova, invingand prin golul lui Mugurel Buga din finalul primei reprize.

La pauza, Augusto Ignacio si-a mobilizat jucatorii, iar acestia au incercat egalarea in al doilea mitan. Din pacate pentru fanii gazdelor, lipsa de idei a vasluienilor s-a combinat cu jocul defenisiv foarte bun al celor de la Brasov, asa ca rezultatul s-a pastrat pana la final.

Vasluiul ramane, astfel, la 8 puncte in spatele liderului CFR si sansele la titlu devin tot mai mici. Brasovul ajunge pe 10, cu 26 de puncte, la 6 de Chiajna, prima retrogradata.

Rapid - Ceahlaul Piatra Neamt 1-2 / Sincopa in Giulesti... Barcelona il vrea pe Jordi Alba...