Gaz Metan Mediaş a învins-o pe Hermannstadt, în deplasare. Scord 2-0, au marcat Constantin și Chamed

Formaţia Gaz Metan Mediaş a învins, vineri, în deplasare, cu scorul de 2-0, echipa Hermannstadt, într-un meci din etapa a doua a Ligii I, în care de la gazde au fost eliminaţi doi jucători.

Au marcat M. Constantin ’49 (penalti) şi Chamed ’71.

Gazdele au rămas în inferioritate numerică în minutul 45+1, când a fost eliminat Cordea, iar în minutul 84 au rămas cu încă un jucător în minus, Dâlbea, care a primit al doilea cartonaş galben.

Hermannstadt: Rodrigues Novo – Măţel, Dandea, Luchin, Tătar – Cordea, Dumitriu, Dâlbea, Caiado (Petrescu ’50) – Buzan (Mezin ’50), Tsoumou (Debeljuh ’75). Antrenor: Costel Enache

Gaz Metan Mediaş: Pleşca – Creţu, Constantin, Larie, Cikarski – Droppa, Roşu – Ely Fernandes (Chamed ’58), Olaru, Drăghici (Sanoh ’63) – Buş (Popa ’81). Antrenor: Edward Iordănescu.

Cartonaşe galbene: Buzan ’29, Caiado ’40, Mezin ’60, Dâlbea ’62, ’84, Tătar ’73 / Larie ’25, Creţu ’38, Cikarski ‘58

În minutul 50, a primit cartonaş galben şi tehnicianul Costel Enache.

Cartonaşe roşii: Cordea ‘45+1, Dâlbea ‘84

Arbitri: Sebastian Colţescu – Marius Nicoară, Ionel Valentin Dumitru – George Cătălin Găman

Observatori: Ioan Bogdan, Ioan Onicaş

BRD Bucharest Open: Irina Begu a fost eliminată în sferturi... Costel Enache despre arbitrajul de la meciul cu Gaz Metan: „N-a fost penalty şi ar fi trebuit al doilea galben la Creţu”...

Hello Chef sezonul 7, 13 aprilie 2024. Confruntarea dintre Roxana Blenche și chef Samuel. Verdictul, dat de Mihail Pautov Sambata, 13.04.2024, 15:30