Gol monopol: Cavani marcheaza de patru ori pentru Napoli

Edison Cavani a reusit sa inscrie toate golurile lui Napoli in victoria intalienilor contra celor de la Dnipro, scor 4-2, din cadrul grupei F a Europa League.

Daca in Champions League am avut parte de cele patru pase de gol ale lui Ibrahimovici, iata ca in Europa League vorbim de patru goluri marcate de un singur jucator. “Vinovat” pentru aceasta isprava este Edison Cavani, care a adus de unul singur victoria lui Napoli in meciul cu Dnipro.

Uruguayanul a deschis scorul in minutul 7 si a egalat apoi la doi in minutul 77 drintr-o lovitura libera de la 30 de metri. Cand totul parea ca se indreapta spre remiza, Cavani a mai punctat de doua ori (88 si 90+4) si a adus-o pe Napoli pe pozitia secunda a Grupei F.

Cinci goluri a reusit Cavani in actuala stagiune de Europa League, toate in poarta ucrainenilor de la Dnipro.

Ghidul fotbalistului roman... Fanii lui Basel, protest dur: Ce va (UE)FAce forul european?...