Liga Campionilor: Arsenal - Barcelona 2-1/ Il Luce, invingator la Roma

Arsenal si Sahtior au obtinut doua victorii foarte importante impotriva formatiilor FC Barcelona, respectiv AS Roma, in prima mansa din cadrul optimilor de finala ale Ligii Campionilor.

Arsenal Londra - FC Barcelona 2-1

Echipe:

ARSENAL:

BARCELONA:
Valdes - Alves, Pique, Abidal, Maxwell - Xavi, Busquets, Iniesta (89 Adriano) - Pedro, Messi, Villa (68 Keita)

AS Roma - Sahtior Donetk 2-3

O prima repriza perfecta pentru echipa lui Mireca Lucescu - Sahtior a revenit de la 0-1, pentru a marca trei goluri pana la pauza! Perotta a deschis scorul pentru italieni (28), dar Sahtior izbuteste egalarea in minutul urmator cand sutul deviat al lui Jadson arunca minge in poarta! (29) In minutul 36, Douglas Costa suteaza perfect de la marginea careului, iar Luiz Adriano marcheaza pentru 3-1 in minutul 39, dupa o faza in care Arne Riise a facut cadou mingea echipei ucrainiene, dupa o gafa uluitoare!

In partea secunda, Lucescu a cautat sa securizeze rezultatul, in vreme ce italienii au riscat totul: au marcat o singura data (Menez, 61), iar echipa din Dinetk pleaca spre casa cu un succes care ii ofera prima sansa la o calificare istorica in sferturile Champions League.

Echipe:

AS ROMA: Doni - Cassetti, N. Burdisso, Mexes, Riise (46 Castellini) - Taddei, De Rossi, Perotta - Menez - Vucinic (68 Borriello), Totti

SAHTIOR: Pyatov - Srna, Chygrynskiy, Rakiskiy, Rat - Mkhitaryan (78 Vitsenets), Hubschman - Douglas Costa (66 Eduardo), Jadson (86 Teixeira), Willian - Luiz Adriano

VIDEO! Tiger Woods, amendat dupa ce a scuipat pe terenul de golf!... Rapid - Unirea Urziceni, in direct la Antena 1, vineri 25 februarie, ora 20:30. Vezi programul din etapa 19!...