Mitriţă a marcat un gol în Liga Campionilor Concacaf

New York City FC a învins, joi, în deplasare, cu scorul de 5-3 (2-1), formaţia San Carlos din Costa Rica, în manşa I a optimilor de finală ale Ligii Campionilor Concacaf.

Atacantul oaspeţilor Alexandru Mitriţă a marcat ultimul gol al meciului, în minutul 90+2. Brazilianul Heber a reuşit o triplă, în minutele 13, 35 şi 51 (p), iar al patrulea gol a fost înscris de Callens '61.

Pentru gazde au marcat Jorman Aguilar '45, Mena '63 şi Browne '69.

Mitriţă a jucat tot meciul şi a primti un cartonaş galben, în minutul 77.

Returul va avea loc la 27 februarie, la New York.

Ianis Hagi speră că şi-a făcut familia mândră după ce a marcat două goluri în meciul Rangers - Braga... Steven Gerrard: Ianis Hagi este un talent remarcabil...

Hello Chef sezonul 7, 13 aprilie 2024. Confruntarea dintre Roxana Blenche și chef Samuel. Verdictul, dat de Mihail Pautov Sambata, 13.04.2024, 15:30