Mutu umilit de Roma, Juventus se distanteaza

Adrian Mutu nu a imputut impiedica infrangerea echipei sale cu 5-1 pe Olimpico. Intr-o alta partida Batrana Doamna s-a impus cu 2-0 in deplasarea de la Atalanta si a ajuns la 4 puncte in fata lui Milan, care va juca duminica la Novara .

Dupa semiesecul cu Cagliari de pe teren propriu, Juventusul s-a impus, nu fara emotii, cu 2-0 la Atalanta.

Lichsteiner a deschis scorul in minutul 54, elvetianul fiind avertizat putin mai inainte. Cu 9 minute inainte de final, Giaccherini a dublat avantajul alb-negrilor, care ajung la cota 41 si se distanteaza fata de Milan (care are 37 de puncte dar si un meci mai putin).

In aceeasi etapa, Roma a umilit Cesena cu 5-1. La oaspeti, Adrian Mutu a evoluat 45 de minute, fiind schimbat la pauza cu Candreva.

Horia Tecau si Robert Lindstedt s-au calificat in optimi de finala la Australian Open... Marica s-a razbunat pe fosta echipa. Vezi rezultatele din Germania!...