O noua "goleada" in Cupa Ligii Angliei! Chelsea - Manchester United 5-4!

Continua seria rezultatelor incredibile in Cupa Ligii Angliei. Dupa ce marti, Arsenal s-a impus cu 7-5 in fata lui Reading, Chelsea si Manchester United au oferit un spectacol asemanator. Londonezii s-au impus cu 5-4, pe Stamford Bridge, si si-au asigurat prezenta in sferturile de finala ale competitiei.

Chelsea si-a luat revansa pentru infrangerea din urma cu trei zile. Duminica, "diavolii" s-au impus cu 3-2 pe terenul londonezilor, in etapa a noua din Premier League.

Golurile "albastrilor" au fost marcate de David Luiz (min. 31, din penalty), Gary Cahill (min. 52), Eden Hazard (min. 90+4, din penalty), Sturridge (min. 97) si Ramires (min. 116), iar pentru oaspeti au punctat Ryan Giggs (min. 22, min. 120, din penalty), Javier "Chicharito" Hernandez (min. 43) si Nani (min. 59).

In faza sferturilor de finala ale Cupei Ligii Angliei, Chelsea va da piept cu Leeds United, ocupanta locului al 11-lea din Championship.

ECHIPELE DE START

Chelsea Londra: Cech - Azpilicueta, Cahill, Luiz, Bertrand - Romeu, Mikel - Moses, Mata, Piazon - Sturridge;
Rezerve: Hilario - Ferreira, Ramires, Marin, Hazard, Oscar, Saville;
Antrenor: Roberto Di Matteo;

Manchester United: Lindegaard - Rafael, Keane, Wooton, Buttner - Nani, Fletcher, Anderson, Giggs - Chicharito, Welbeck;
Rezerve: Johnstone - Vermijl, Powell, Tunnicliffe, Brady, Lingard, Macheda;
Antrenor: Alex Ferguson.

Rezultate inregistrate miercuri in Cupa Ligii:

Norwich - Tottenham 2-1

Chelsea - Manchester United 5-4, d.p.

Liverpool - Swansea 1-3

Steaua, eliminata din Cupa Romaniei! CFR Cluj, Ceahlaul si Concordia, calificate in "sferturi"... Lucian Bute, inaintea meciului cu Grachev: "Voi arata lumii ca nu sunt terminat. Voi reveni mai bun ca niciodata&qu...