Otelul - Victoria Branesti 1-1/ Liderul, la un minut de infrangere

In primul meci al etapei a XV-a, liderul Otelul Galati a reusit sa smulga o remiza in ultimul minut in fata formatiei Victoria Branesti, scor 1-1. Avram a deschis scorul pentru oaspeti, in minutul 36, iar Pena a restabilit egalitatea pentru formatia antrenata de Dorinel Munteanu, in minutul 92

Cum s-a marcat golurile:

0-1, min 36: Iacob centreaza de pe partea stanga, fundasul galatean Salagean nu reuseste sa respinga, iar Razvan Avram profita de greseala si inscrie cu un lob peste Grahovac.

1-1, min 92: Marius Pena suteaza pe jos, din 16 metri, si egaleaza.

Otelul Galati: Grahovac, Rapa, Perendija, Sg. Costin, Salageanu, Antal (Iorga '58), Giurgiu, Viglianti, Neagu (Pena '64), Ilie (Ochirosii '79), Paraschiv

Victoria Branesti: Stoicescu, Nicola, Marincau, Bar, Iacob, Maghici, Nicoara (Ispir '74), Popa , Avram (Novac '90+2), Olariu, Oprea (Coman '81)

Romania a castigat finala feminina a CM de scrima... Peste 200 de fani, audiati de politie pentru incidentele de la Rapid - Steaua...