Pandurii Tg. Jiu - CFR Cluj 2-0/ Gaz Metan face scor cu Vointa Sibiu

Pandurii Tg. Jiu a invins pe teren propriu cu scorul de 2-0 pe CFR Cluj in ultimul meci din din etapa a 4-a din Liga I, golurile gorjenilor fiind marcate de Lemnaru si Cardoso.

Clujenii sufera astfel cea de-a doua infrangere la rand, dupa cea de acasa din etapa trecuta in fata lui Gaz Metan Medias, in timp ce echipa lui Petre Grigoras acumuleaza 7 puncte, egalandu-le in clasament pe Otelul si pe Steaua.

Au evoluat echipele:

Pandurii:
Mingote - A. Vlad, Viera, Chiriches, Cardoso - Voiculet (C. Cristea 89), Pintilii, Bacila (Brata 87) - Lemnaru (A. Grigoras 90+5), Stromajer, Vranjes

CFR:
D. Fernandes - Lionn, Cadu, Diogo, Camora - Bastos, G. Muresan, Renan - Sougou (De Zerbi 64), Kapetanos (Bud 71), Ronny (E. Kone 71).

Meci de antrenament pentru Austria Viena

Gaz Metan Medias a castigat cu 3-0 derbyul judetului Sibiu in fata Vointei si isi reface moralul dupa esecul inregistrat joi in turul din Europa League cu Austria Viena.

Imediat dupa pauza avea sa vina si primul gol al partidei, Trtovac deschizand scorul in minutul 49 in urma unei lovituri libere executate de Ciprian Petre. Gazul a rezolvat practic problema invingatoarei dupa ce Florin Bratu, care abia ii luase locul lui Roman, a marcat pentru 2-0 cu un sut plasat la coltul lung (62), iar Bawab a confirmat forma buna din acest start de sezon, inscriind si el din apropiere (66).

Cu un avantaj clar pe tabela, mediesenii au avut parte de un final de meci linistit, insa Cristi Pustai a primit o veste proasta inaintea returului cu Austria Viena din Europa League, Akaki accidentandu-se in ultimul sfert de ora si devenind incert pentru intalnirea de joi. Una in care un 3-0 ar fi scorul perfect.

Gaz Metan:
Plesca - Trtovac, F. Lazar, Vukadinovic (Akaki 46, Bozesan 74), Markovic - Miclea, Breeveld - Bawab, Hoban, C. Petre - D. Roman (Fl. Bratu 56)

Vointa:
Danalache - Grigore, Apostol, Forika - Beza, Dalbea (Majer 79), Tatar, Nicola - Popa, Negut (Coman 64), Antohi (Matei 54).

Otelul invinge la limita FC Brasov. "U" Cluj revine in top, dupa 3-2 cu Petrolul... CNCD a sesizat UEFA cu privire la declaratiile patronului TSKA Sofia. Dimitar Borisov: "Nu am spus ca romanii sunt ...