Pandurii Tg. Jiu - Unirea Urziceni 0-0/ Remiza echitabila

Pandurii Tg. Jiu si Unirea Urziceni au remizat in cel de-al doilea meci al primei etape din Liga 1, scor 0-0. Chiar daca nu s-a marcat ocaziile n-au lipsit la cele doua porti.

In repriza a doua, minutul 58, ialomitenii au fost la un pas de deschiderea scorului, prin Frunza, care sutat puternic in bara de la 25 de metri. La finalul partidei gorjenii reusisera sa marcheze, insa golul a fost anulat de tusier pe motiv de ofsaid.

Pandurii Tg. Jiu: Popa - Matei, Viera, Pintili, Cardoso - Bacila, Menassel (Chiriches '86), Nistor, Hidisan (Bratu '16) - Antohi, Apostu.
Antrenor Ionut Badea.

Unirea Urziceni: Arlauskis - Bordeanu, Galamaz, Maftei, Brandan - Paduretu, Paraschiv, Marinescu (Neaga '88), Semedo - Onofras (Frunza '46), Bilasco (Dale '64).
Antrenor Roni Levi

VIDEO! Marian Iancu: "Ma doare-n p... de Timisoara"... VIDEO Sportul - Otelul 0-1/ Studentii, debut cu o infrangere...