Radu Stefan, impecabil in remiza cu AC Milan

Radu Stefan isi continua seria evolutiilor remarcabile la Lazio si dupa remiza, din deplasare, cu Milan (1-1). Integralist in defensiva echipei romane, fostul fundas dinamovist a primit nota 6 in "Gazzetta dello Sport", adica media trupei biancocelesta.

"Atent in duelurile cu Inzaghi, care a incercat sa-l suprinda prin aparitile in spate. A anticipat bine si a relansat actiunile cu precizie"
Romanul s-a limitat la un marcaj strans, dar a reusit sa-l tina in frau eficient pe Inzaghi".

In ultima partida din cadrul etapei a 31-a din Serie A, Milan si Lazio au remizat pe San Siro, scor 1-1. Rossonerrii au deschis scorul prin Marco Borriello, in minutul 19, din penalty, insa formatia romana a egalat prin Lichtsteiner, in minutul 32, dupa semi-luft al lui Antonini.

FC Timisoara - FC Vaslui 0-1/ Moldovenii, lideri pentru cateva ore... Sven Goran Eriksson, noul selectioner al Coastei de Fildes...