Rapid - Gloria Bistrita, scor 3-1, in Liga I

Formatia Rapid a invins, sambata, pe teren propriu, cu scorul de 3-1 (2-1), echipa Gloria Bistrita, intr-un meci din etapa a VIII-a a Ligii I. Gazdele au inscris doua goluri din penalti, iar oaspetii au jucat in inferioritate numerica din minutul 11.

Golurile au fost marcate de Herea '12 (penalti), 90+3 (penalti) si Goga '15 pentru Rapid, respectiv Predescu '20 pentru Gloria. Singurul cartonas rosu al partidei a fost vazut de Cafasso, in minutul 11, informeaza Mediafax. Meciul a fost arbitrat de „centralul“ Catalin Busi si asistentii Ovidiu Artene si Daniel Hulubei.

Forin Bratu, fost jucator rapidist acum adversar, a fost huiduit in mai multe randuri pe parcursul meciului de suporteri. In schimb, antrenorul oaspetior Nicolae Manea a fost aplaudat si numele sau a fost scandat de catre galeria giulesteana.

Spania: Un spectator a murit la Raliul Printul de Asturia ... UPDATE! Romania, campioana continentala la dublu rame si la 8+1 rame...