ROMÂNIA - ALGERIA 1-2. Algerienii și-au reglat moralul cu naționala lui Pițurcă

Chiar dacă au învins Albania, scor 1-0, fotbaliştii lui Victor Piţurcă n-au reușit să se impună și în fața Algeriei. Meciul amical desfășurat în Elveţia s-a terminat 2-1 în favoarea africanilor.

Algeria a deschis scorul în minutul 22, când Nabil Bentaleb a marcat după o greșeală a lui Chiricheș și o gafă uriașă a lui Pantilimon.

Echipa noastră a egalat prin Alex Chipciu șase minute mai târziu.

Cel de-al doilea gol al algerienilor a venit în minutul 68 și a decis soarta partidei. Soudani a marcat din cinci metri, după o centrare perfectă.

A fost ultimul meci al Algeriei înainte de plecarea la Campionatul Mondial din Brazilia. "Tricolorii" rămân acasă!

Prima declaraţie a Simonei Halep după victoria de la Paris: "A fost o zi perfectă. Sunt pregătită pentru următorul ... Interviu EXCLUSIV! Kevin Magnussen, noua stea din Formula 1...

Hello Chef sezonul 7, 13 aprilie 2024. Confruntarea dintre Roxana Blenche și chef Samuel. Verdictul, dat de Mihail Pautov Sambata, 13.04.2024, 15:30