Simona Halep, o nouă victorie în fața românilor! Scor 6-2, 6-4 în meciul cu Aleksandra Krunici

Simona Halep a învins-o în turul doi de la BRD Bucharest Open pe sîrboaica Aleksandra Krunici, 6-2, 6-4.

Halep n-a avut nevoie decît de 72 de minute pentru a trece de Aleksandra Krunici şi a ajunge în sferturile de finală ale turneului organizat în Bucureşti, scrie gsp.ro.

În "sferturi", Simona Halep o va întîlni pe Lara Arruabarrena, numărul 120 WTA, care a trecut de Cagla Buyukakcay, a 164-a jucătoare a lumii, cu scorul de 5-7, 6-3, 6-7 (6-8)

În primul meci de la turneul bucureştean, Simona Halep, numărul 3 WTA şi principala favorită, a trecut de olandeza De Vroome Indy, numărul 190 mondial, cu scorul de 6-0, 6-4

Mii de spectatori au luat parte la meciul Simonei Halep din primul turneu WTA organizat în România... Finala Mondialului, prin ochii Bisericii Catolice...