Steaua - CFR Cluj 2-2/ Ploaie de ratari in Ghencea

Steaua si CFR Cluj au remizat in Ghencea, scor 2-2, la capatul unui meci foarte spectaculos cu ratari imense ale ambelor formatii. Bogdan Stancu a reusit o "dubla" pentru gazde, in timp ce Culio si Peralta au punctat pentru ardeleni.

In minutul 27, Kapetanos este faultat in careu de Nuno Claro, iar arbitrul Marius Avram acorda penalty pentru Steaua. Bogdan Stancu transforma fara emotii si aduce egalarea pentru echipa lui Lacatus.

Clujenii puteau trece in avantaj pana la pauza, insa Traore si Culio nu au gasit spatiul portii din pozitii foarte bune.

Ros-albastrii au iesit mult mai motivati de la cabine si au trecut in avantaj in debutul reprizei secunde. Tanase i-a trimis lui Surdu, iar centrarea acestuia a fost finalizata de Bogdan Stancu cu un sut de la aproximativ noua metri.

Gazdele se puteau distanta la doua goluri, dar acelasi Stancu a ratat incredibil cu portarul.

Steaua:

CFR Cluj:
1. Nuno Claro - 4. Panin, 20. Cadu, 24. Rada, 66. Edimar - 8. Kivuvu - 22. Hora (28. E. Kone '74), 18. Peralta (7. E. Dica '85), 19. Culio - 32. Bjelanovici (16. Bastos '65), 9. Traore. Antrenor: Alin Minteuan

Novak Djokovic, calificat in semifinale la Turneul Campionilor... Federer s-a impus in finala Turneului Campionilor...