Tătăruşanu, 45 de minute în teren în amicalul Lyon - Liverpool

Olympique Lyon a fost învinsă, miercuri, la Geneva, cu scorul de 3-1 (2-1), de campioana Europei, FC Liverpool, într-un meci amical.

La formaţia franceză, portarul Ciprian Tătăruşanu a evoluat în repriza a doua, în locul lui Lopes, şi a fost învins, în minutul 53, de Harry Wilson, cu un şut spectaculos de la 25 de metri, mingea fiind trimisă la vinclu.

Celelalte două gouluri ale formaţiei engleze au fost marcate de Firmino '17 şi Joachim Andersen '21 (a). Golul echipei din Lyon a fost înscris de Memphis Depay '4 (p).

Screamer by Harry Wilson. Incredible goal. 3-1 to Liverpool.

— Señor (@EnRouteAnfield)

Turneu Washington: Tecău s-a calificat în sferturile de dublu... Patricia Ţig şi Irina Bara, nominalizate pentru lovitura lunii iulie...