ULTIMA ORĂ! Meciul Hermannstadt - FCSB a fost amânat! Când se va juca ”sfertul” din Cupa României

UPDATE 19:15: Meciul Hermannstat - FCSB a fost amânat pentru joi, de la ora 14:00. Organizatorii nu au putut curăța complet arena de la Sibiu, astfel că partida cu FCSB nu s-a putut juca.

Echipele s-au pus de acord în această privinţă, având în vedere faptul că vremea de mâine se anunță a fi mult mai bună.

UPDATE 18:35: Inevitabilul s-a produs, iar starea deplorabilă a stadionului de la Sibiu nu permite începerea meciului Hermannstadt - FCSB. Drept urmare, startul partidei a fost amânat cu cel mult o oră, însă sunt șanse minime ca meciul să se joace azi. La Sibiu sunt minus 10 grade, ninge, iar pe teren este o gheață extrem de periculoasă pentru disputarea partidei.

Mihai Stoica a oferit un scurt interviu pe gazon, în care a criticat din nou decizia de a permite disputarea jocului:
”E clar că acest teren nu va arăta mai bine într-o oră. E încă o bătaie de joc la adresa noastră. Nici jucătorii care nu se antrenează, se schimbă. Oamenii ăștia care au venit în număr atât de mare vor avea de așteptat până mâine. Mâine, Burleanu și Felix Grigore vor catadicsi să facă un brainstorming pentru a găsi o nouă dată. E cea mai mare bătaie de joc, sunt din 1992 în fotbal, am ajuns să nu mai avem minimă decență pentru FCSB, echuipa care a adus cei mai mulți bani în fotbalul românesc", a spus oficialul FCSB la TV digisport.

În această seară, de la ora 18:30, FCSB va juca la Sibiu, în sferturile de finală ale Cupei României. Adversara vicecampioanei României va fi AFC Hermannstadt, ocupanta locului secund din Liga a 2-a.

Pentru meciul de azi, Nicolae Dică a pregătit o echipă de start destul de solidă, din care nu vor lipsi piesele grele Budescu, Florin Tănase, Nedelcu, Bălașa sau Florinel Coman. Tot azi, la FCSB va debuta și noul transfer, Cristian Bălgrădean. În primul ”11” gândit de Dică reapare Artur Jorge, iar Filip, la bază mijlocaș central, joacă fundaș stânga.

FCSB XI: (4-2-3-1): Bălgrădean - Bălașa, A. Jorge, Larie, Filip - Ov. Popescu, Nedelcu - Man, Budescu, Fl. Coman - Fl. Tănase
Rezerve: Vlad - Gnohere, Stoica, Horsia, Cană, Dinu, Ion.

Pentru duelul cu FC Hermannstadt Nicolae Dică nu va miza pe 7 titluari de drept ai FCSB. Tehnicianul roș-albaștrilor i-a lăsat acasă pe Junior Morais, Momcilovic, Romario Benzar, Bogdan Planic, Mihai Pintilii, Filipe Teixeira, Cristi Tănase și Denis Alibec.

Hermannstadt (4-2-3-1): Căbuz - A. Coman, Pîrvulescu, Ionuţ Stoica, Tătar - Danci, Dîlbea - Petrescu, Blănaru, Hergheligiu - Rusu
Rezerve: Bauman, Crişan, Neagu, Lupu, Târnovan, Boboc, Stancu

Cum arată gazonul de la Sibiu înainte de meciul de la ora 18:30 dintre Hermannstadt și FCSB.

Cupa României, paralizată de zăpadă și ger! Derby-ul ”U” Craiova - Dinamo, AMÂNAT. Ce se întâmplă cu meciul Hermannstadt... Cel mai supărat suporter dinamovist! A pariat o sumă COLOSALĂ pe victoria "câinilor" împotriva Astrei!...