VIDEO! Romania - Andorra 4-0/ "Tricolorii" sunt in grafic!

Nationala a acumulat sase puncte din sase posibile asa cum isi propusese! "Tricolorii" antrenati de Victor Piturca au invins Andorra, cea mai slaba echipa din grupa, pe "National Arena" cu scorul de 4-0. Torje, Lazar, Gaman si Maxim au inscris golurile partidei.

Dupa primele doua etape din grupa D a preliminariilor CM 2014, ”tricolorii” au punctaj maxim in urma victoriei logice in fata Andorrei.

Gabi Torje a recidivat ca si la Tallin, deschizand scorul in minutul 29, iar Costin Lazar a stabilit scorul pauzei cu un sut de la aproximativ 25 de metri. Repriza secunda a fost foarte saraca in ocazii, golurile venind abia pe finalul meciului. Lazar (88) si Gaman (90) au stabilit rezultatul final.

Urmatoarele partide ale Romaniei sunt in Turcia, pe 12 octombrie, si pe teren propriu contra Olandei, patru zile mai tarziu.

Echipele:

Romania: Lobont (Tatarusanu '46) - Matel, Chiriches, Gaman, Rat - Bourceanu, C. Lazar - Torje, Grozav, Tanase (Al. Maxim '80) - Marica (Rusescu '54). Antrenor: Victor Piturca.

Andorra: Gomes - Rodrigues, E. Garcia, Lima, M. Garcia - Ayala, Vieira - Clemente (Moreno Marin '86), Pujol Lorenzo (Britos '80) - Gomes Perez (Silva Garcia '70). Antrenor: Jesus Luis Alvarez.

6. Andorra 2 0 0 2 0:9 0

ROMANIA - ANDORRA a fost liveVIDEO-TEXT pe A1.ro!

Final de meci

GOOOL Romania! 4-0, min 90+4:
Maxim incepe o cursa de la centrul terenului, trece de trei adversari si marcheaza cu un sut tare pe coltul scurt

GOOOL ROMANIA! 3-0, min. 90: Torje a centrat din lovitura libera de pe stanga, Gaman a deviat cu capul in bara, de acolo mingea l-a lovit pe portar si a intrat in plasa

min. 87:
Lazar suteaza din voleu, dar trimite pe mijlocul portii si Gomes respinge cu pumnii

min. 79: Britos ii ia locul lui Puyol / Tanase este inlocuit de Tanase

min. 70: Puyol trimite peste poarta de la aproximativ cinci metri

min. 70: Iese Gomez, intra Garcia

min. 60: Fundasul Lima a fost la un pas de autogol, dar portarul gazdelor a reusit sa scoata in extremis

min. 55: Intra Rusescu in locul lui Marica

min. 50: Torje suteaza din interiorul careului, insa trimite slab si portarul advers retine fara probleme

Tatarusanu a intrat in locul lui Lobont

Start de repriza!

S-a terminat prima repriza!

GOOOL Romania! 2-0, min. 44: Lazar inscrie cu un sut superb de la mare distanta in coltul din stanga al portarului

min 40: Mingea se plimba prin fata portii, Gomes reusind in cele din urma sa respinga sutul lui Grozav.

min. 39: Marica trimite in fata portii, insa un fundas advers scoate in ultimul moment din fata lui Grozav

min. 34: Grozav suteaza putin pe langa poarta de la aproximativ 25 de metri

GOOOL Romania! 1-0, min. 29: Torje deschide scorul cu un sut superb cu stangul din marginea careului

min. 27: Lazar trimite slab din cadere si portarul advers retine fara problema

min. 23: Torje centreaza in careu, iar Marica suteaza din prima intr-un adversar.

min. 17: Bourceanu trage mult peste poarta din afara careului

min. 9: Torje centreaza de pe partea dreapta, insa Marica sare pe sub minge

min. 4: Lorenzo trimite cu capul pe langa poarta de la marginea careului dupa o respingere gresita

A inceput partida!

Andy Murray, invingator in finala de la US Open! Scotianul a castigat primul sau trofeu de Grand Slam din cariera... UEFA a sistat primele de participare pentru FC Vaslui, Rapid si Dinamo. Cele trei formatii au datorii catre alte cluburi...