Vlad Dragomir: „Suntem puţini dezamăgiţi, dar mergem mai departe”

Mijlocaşul Vlad Dragomir a spus, joi seară, după meciul cu Germania, că jucătorii din naţionala României de tineret sunt dezamăgiţi pentru ratarea calificării în finala Campionatului European.

„Suntem puţini dezamăgiţi, dar mergem mai departe. Germania este o echipă bună, dar nu a fost deasupra noastră. Au profitat de greşelile noastre, au avut o zi îl plus şi contează", a declarat Dragomir.

România a fost învinsă, joi, la Bologna, cu scorul de 4-2 (1-2), de Germania, în semifinalele Campionatului European de tineret. Tinerii "tricolori" au condus la pauză, cu 2-1. Două lovituri libere în finalul meciului i-au calificat pe germani în finală. Au marcat: Puşcaş '26 (p), '44 / Amiri '21, '90+4, Waldschmidt '51 (p), '90.

În cealaltă semifinală se vor întâlni Franţa şi Spania, la Reggio Emilia, de la ora 22.00.

Contra: „Dacă ne-ar fi ţinut curelele şi a doua repriză, cred că am fi jucat finala”... Drăguş: „Este nemeritată înfrângerea, mai ales la acest scor”...