Vointa Sibiu - CFR Cluj 0-1 / Ardelenii la un punct de Dinamo

Dupa succesul din derby-ul cu Universitatea, visinii s-au impus si la Sibiu, cu largul concurs al arbitrului.

Joc anost pe stadionul de langa Parcul Sub Arini, presarat cu duritati de ambele tabere, dar si cu greseli incredibile.

Diferenta din clasament nu s-a vazut pe teren, insa duritatile si-au facut locul cu usurinta. Beza a acumulat 2 galbene in 44 de minute si nu a mai iesit de la vestiare pentru repriza secunda. Camora l-a imitat si s-a dus la dusuri in minutul 76.

Golul izbavitor pentru clujeni a venit abia in minutul 83 din lovitura libera a lui Renan.

Radu Petrescu a anulat un gol perfect valabil al sibienilor: Beto a degajat gresit pana la Dalbea care a trimis in poarta goala, dar goalkeeperul portughez s-a impiedicat simuland un fault inexistent al lui Iulian Popa.

U Cluj - Otelul Galati 1-1 / Campionii egalati in ultimul minut... Mutu, decisiv pentru Cesena. Vezi toate rezultatele din Italia!...