Mutu, decisiv pentru Cesena. Vezi toate rezultatele din Italia!

Adrian Mutu a adus victoria pentru Cesena in meciul cu Genoa, 2-0.

"Briliantul" a reusit o "dubla", primul gol fiind marcat din penalty in minutul 70, iar golul de 2-0 cu 10 minute inainte de final, in conditiile in care echipa sa avea un jucator eliminat - Ravaglia(71).

Cele doua reusite din meciul cu Genoa l-au dus pe Mutu la cota 3 in acest sezon de Serie A. A fost primul meci in care Mutu a fost decisiv pentru echipa sa si a doua victorie pentru Cesena in acest campionat.

Alb-negrii au depasit pe Lecce in clasament si au parasit ultimul loc in Serie A.

AC Milan - Chievo (ora 21.45)

In clasament, pe primul loc se afla Juventus cu 25 de puncte, urmata de Udinese cu 24 si Lazio cu 22.

Sursa: gsp

Vointa Sibiu - CFR Cluj 0-1 / Ardelenii la un punct de Dinamo... Soc in fotbalul britanic! Gary Speed, gasit spanzurat!...