U Cluj - Otelul Galati 1-1 / Campionii egalati in ultimul minut

Universitatea si Otelul au remizat pe Cluj Arena intr-o partida contand pentru etapa XV-a.

Amintirile lui Dorinel Munteanu legate de Universitatea Cluj nu sunt din cele mai fericite. In toamna lui 2008 lasa Sepcile Rosii pentru a-l inlocui pe banca Stelei pe Lacatus (care pierduse cu 5-3 meciul cu Lyon de acasa). A stat pana la finalul turului, dupa care s-a intors la U.

A regasit-o in subsolul clasamentului, iar in ultima etapa a sezonului a avut nevoie de un egal al lui FC Bihor la ACU pentru a nu duce Universitatea in divizia C.

Pe Cluj Arena, galatenii au deschis repede scorul: Pacurar l-a faultat in careu pe Paraschiv si Iorga a transformat penalty-ul acordat de Hategan.

Clujenii au alergat dupa egalare 75 de minute si au obtinut-o in prelungiri, cand nigerianul Tony (fost la Ariesul Turda) a profitat de greseala lui Branet.

In urma acestui egal, U Cluj urca pe 4 iar Otelul pe 7.Iata echipele de start:

U Cluj: Matache - Ungurusan, Szukala, Pele, Grecu - Pacurar, Bostina, Marinescu - Machado, Tony, Cristea
Antrenor: Ionut Badea
Rezerve: M Popa, Achim, Abrudan, Bazzi, V. Morar, Nasser, G. Grozav

Otelul: Branet - Ripa, Sirghi, Sg. Costin, Salageanu - I. Filip, Giurgiu - I Neagu, Iorga S. Ilie - Paraschiv
Antrenor: Dorinel Munteanu
Rezerve: Buchta, Pena, S. Frunza, Prunosevac, Antal, Perendija, Kubici

EXCLUSIV! Meci intrerupt in Franta din cauza unui banner... Vointa Sibiu - CFR Cluj 0-1 / Ardelenii la un punct de Dinamo...