Vointa Sibiu - FC Vaslui 3-0/ Moldovenii, invinsi fara drept de apel

FC Vaslui a fost surclasata de Vointa Sibiu, in deplasare, scor 0-3, intr-un meci contand pentru etapa 25-a din Liga 1. Golurile au fost marcate de Beza '39, Popa '49 si Lukanovici '75.

Cum s-au marcat golurile:

1-0, min. 39: Eugen Beza a inscris cu o lovitura de cap, sub transversala, in urma unei lovituri de la coltul terenului.

2-0, min. 49: Iulian Popa a primit in adancime si l-a lobat pe Borjan, marind diferenta pentru sibieni.

3-0, min. 75: Darko Lukanovici a stabilit scorul final, in minutul 75, cand a primit un balon pe dreapta, a intors un adversar si a sutat la coltul lung, mingea lovind bara si apoi intrand in poarta.

In ultimul minut al jocului, Milanov (FC Vaslui) a fost eliminat pentru cumul de cartonase.

Vointa Sibiu: Miron - Sg. Bar, Apostol, N. Grigore II - Nicola (Maghici '70), Beza, Dilbea (Bunea '80), Tatar - R. Miclea (Postolache '63), Lukanovici, I. Popa. Antrenor: Alexandru Pelici
FC Vaslui: Borjan - Milanov, Papp, Anderson, Paito - Buhaescu (Braganca '55), Adailton, N'Doye, N. Stanciu (R. Costin '61), Wesley - Temwanjera (Yero Bello '69). Antrenor: Augusto Inacio

In urma acestui rezultat, FC Vaslui ramane cu 43 de puncte, la egalitate cu Steaua, in timp ce Vointa acumuleaza 28 de puncte si paraseste, cel putin pentru moment, locurile retrogradabile.

Oltchim Rm. Valcea a ratat calificarea in finala Ligii Campionilor... Nationala de polo a Romaniei s-a calificat la Jocurile Olimpice dupa 16 ani...

Hello Chef sezonul 7, 20 aprilie 2024. Confruntarea dintre Roxana Blenche și chef Samuel. Verdictul, dat de Alexandra Ungureanu Sambata, 20.04.2024, 15:30