Universitatea Craiova a învins în deplasare Dinamo, în meciul marcat de colapsul lui Eugen Neagoe

Formația Universitatea Craiova a învins, duminică seară, în deplasare, cu scorul de 2-0, echipa Dinamo, într-un meci din etapa a doua a Ligii I, în timpul căruia tehnicianului dinamovist Eugen Neagoe s-a prăbușit.

Golurile au fost marcate de Bărbuţ ’35 şi Roman ’66.

În minutul 25, partida a fost întreruptă după ce tehnicianului dinamovist Eugen Neagoe i s-a făcut rău pe bancă. Neagoe a primit îngrijiri câteva minute, iar după aproximativ un sfert de oră a fost dus cu ambulanţa la spital şi jocul s-a reluat.

Dinamo: Piscitelli - D. Ciobotariu, Klimavicius, M. Popescu, Sin - Mrzljak, Răuţă - Creţu (Moldoveanu ’61), Bru (Filip ’67), Montini - D. Popa (Sorescu ’46). Antrenor: Eugen Neagoe.

Universitatea Craiova: Pigliacelli – Borţa (Vlădoiu ’57), Martic, Acka, Bancu - Ivanov, Mateiu, Cicâldău - Bărbuţ, M. Roman (Fortes ’80), Baiaram (Vătăjelu ’46). Antrenor: Corneliu Papură.

Cartonaşe galbene: Sin ‘7, Răuţă ’78, Popescu ‘86 / Borţa ’14, Acka ’68

Arbitri: Istvan Kovacs - Vasile Marinescu, Ovidiu Artene - George Rădulescu

Observatori: Marian Dorobanţu, Eduard Alexandru

Ce a făcut Eugen Neagoe, înainte de a se prăbuși în timpul meciului! Greșeli grave pentru sănătate!... Momente de coșmar la Dinamo: "Neagoe a scăpat, a fost la un pas de o mare tragedie. Am auzit-o pe doctoriţă că a fo...

Hello Chef sezonul 7, 25 mai 2024. Confruntarea dintre Roxana Blenche și chef Samuel. Verdictul Mishei Sambata, 25.05.2024, 15:58