Astra Ploiesti - Steaua 1-0/ Stelistii, out din lupta pentru titlu!

Astra Ploiesti a dat lovitura pe teren propriu, invingand Steaua cu scorul de 1-0, printr-un eurogol marcat chiar in ultimele secunde ale partidei de Ovidiu Mihalache.

Repriza secunda a fost ceva mai animata, oaspetii avand doua oportunitati de a deschide scorul prin Onofras si Nicolita.

Onofras a tras pe langa din situatie favorabila, iar sutul lui Banel Nicolita a ocolit de putin vinclul portii lui Grigore.

De partea cealalta, doar o iesire neglijenta a lui Tatarusanu i-a dat ceva emotii lui Cartu, dar fundasii Stelei au intervenit prompt si au salvat rezultatul.

Cand toata lumea se pregatea pentru o remiza alba, elevii lui Tibor Selymes au dat lovitura in minutul al doilea al prelungirilor, Ovidiu Mihalache inscriind singurul gol al partidei cu un sut din aproximativ 20 de metri.

In urma acestui rezultat, Steaua ramane pe locul 5 in Liga 1, cu 40 de puncte, in timp ce Astra acumuleaza 34 de puncte si urca pana pe locul 8 in clasament.

Astra: Grigore - Matel, Mihalache, L. Goian, Morais - Stratila (Oprsal 86), Seto, N'Doye, Tiganasu (Fatai 62), Tigoianu (Stan 75) - Miranda

Steaua: Tatarusanu - Bonfim, Geraldo, Iliev (Ricardo 46), Latovlevici - Gardos, Bicfalvi (Dica 61) - Nicolita, Marinescu, Onofras (Burdujan 74) - Bilasco.

VIDEO! FC Vaslui - Dinamo 2-0/ "Cainii" spun "adio" titlului!... Oltchim si-a asigurat al cincilea titlu de campioana consecutiv!...