Articole despre alkmaar

Meciul dintre AZ Alkmaar si Utrecht a oferit unul dintre cele mai tari autogoluri vazute vreodata! Mike Van dor Hoorn, fundasul oaspetilor, a realizat o faza de cascadorii rasului. Sau plansului, pentru el.

Luni, 15.04.2013, 16:52
Europa League, sferturi de finala: Atletic Bilbao face din nou spectacol: 4-2 la Schalke 04

Echipa spaniola Atletic Bilbao isi continuta parcursul de senzatie in Europa League. Bascii au castigat cu 4-2 pe terenul germanilor de la Schalke, in mansa-tur din sferturile competiei.

Vineri, 30.03.2012, 00:00
Europa League, sferturi de finala: Alkmaar - Valencia, Schalke - Bilbao, Sporting - Metalist si Atl. Madrid - Hannover

Vineri a avut loc la Nyon si tragerea la sorti pentru partidele din sferturile Europa League. Derby-ul din aceasta faza il reprezinta confruntarea dintre Schalke 04 (fost adversar al Stelei) si Athletic Bilbao, echipa care a eliminat-o pe Manchester United.

Vineri, 16.03.2012, 00:00
Europa League/ Programul complet al meciurilor din "16-imi"

In aceasta seara sunt programate meciuri din mansa secunda a 16-imilor Ligii Europa. Manchester United, Metalist Harkov si Atletico Madrid sunt ca si calificate in optimi, dupa rezultatele confortabile obtinute in tur. Manchester City este prima echipa calificata in faza urmatoare dupa ce a suplberat cu 4-0 (1-0), formatia portugheza FC Porto.

Joi, 23.02.2012, 00:00
Echipa sa Utrecht a pierdut in deplasare la Alkmaar

La doua zile dupa ce a fost externat Mihai Nesu a avut motiv de suparare. Echipa sa Utrecht a pierdut in deplasare la Alkmaar. Liderul din Olanda a rezolvat partida in repriza a doua. Elm a deschis scorul in minutul 66. Iar Gud-mund-son a dublat...

Sambata, 26.11.2011, 20:06