Articole despre angelique kerber

Mesajul lui Angelique Kerber, după accidentarea Simonei Halep în turneul de la Roma: „Sper să se refacă repede”

Simona Halep a suferit o accidentare la nivelul gambei strângi, în cadrul turneului WTA 1000 de la Roma.

Joi, 13.05.2021, 13:17
Anastasia Pavliucenkova a învins-o pe Angelique Kerber şi a acces în sferturi la Australian Open

Anastasia Pavliucenkova (Rusia), locul 30 WTA şi cap de serie numărul 30, a acces în sferturi la Australian Open, după ce a trecut de Angelique Kerber (Germania), locul 18 WTA şi cap de serie numărul 17.

Luni, 27.01.2020, 12:43
Daiana Iastremska va fi antrenată de Sascha Bajin, iar Angelique Kerber, de Dieter Kindlmann

Ucraineanca Daiana Iastremska, locul 22 WTA, va lucra în 2020 cu antrenorul german Sascha Bajin, care a colaborat cu franţuzoaica Kristina Mladenovic şi japoneza Naomi Osaka, informează WTA.

Joi, 21.11.2019, 15:17
Simona Halep a fost eliminată de Angelique Kerber în sferturile de finală ale turneului de la Eastbourne

Simona Halep, locul 7 WTA şi cap de serie numărul 6, a fost eliminată, joi, în sferturile de finală ale turneului de categorie Premier de la Eastbourne, fiind învinsă de germana Angelique Kerber, locul 5 WTA şi cap de serie numărul 4, scor 6-4, 6-3.

Joi, 27.06.2019, 16:13
Un nou succes românesc în tenis! Bianca Andreescu este noua campioană de la Indian Wells, la doar 18 ani

Canadianca de origine română a devenit astfel una dintre cele mai tinere campioane din istoria acestei competiţii, după Martina Hingis, Serena Williams şi Monica Seleş. După o performanţă memorabilă la numai 18 ani, Bianca urcă de pe locul 60 pe locul 24 în clasamentul WTA.

Luni, 18.03.2019, 08:03
Jucătoarea de tenis Bianca Andreescu este noua campioană de la Indian Wells, după ce a învins-o pe Angelique Kerber, cu 6-4, 3-6, 6-4

Canadianca de origine română a devenit astfel una dintre cele mai tinere campioane din istoria acestei competiţii, după Martina Hingis, Serena Williams şi Monica Seleş. După o performanţă memorabilă la numai 18 ani, Bianca urcă de pe locul...

Luni, 18.03.2019, 07:46
Duel tare în grupele Turneului Campioanelor! Simona Halep  o întâlnește pe Angelique Kerber, de la 14:30

Duel tare în grupele Turneului Campioanelor! Simona Halep o întâlnește pe Angelique Kerber, de la 14:30

Simona Halep, locul 4 WTA, şi Angelique Kerber, locul 1 WTA, se  vor duela de la ora 14:30 în al doilea meci din grupele Turneului Campioanelor. Partida este în direct pe TV Digi Sport şi TV Dolce Sport şi liveTEXT pe GSP.RO.

Marti, 25.10.2016, 14:02
US Open: Serena Williams si Samantha Stosur vor juca finala feminina

Americanca de 29 de ani a castigat cu 6-2, 6-4 intalnirea cu Caroline Wozniacki si s-a apropiat de al patrulea titlu de la Flushing Meadows si al 14-lea de Grand Slam din cariera.

Duminica, 11.09.2011, 00:00
US Open: Caroline Wozniacki o va intalni in semifinale pe Serena Williams

Liderul mondial Caroline Wozniacki continua sa spere la primul sau titlu de Grand Slam, dupa ce s-a calificat in semifinalele de la US Open in urma victoriei cu 6-1, 7-6 pe care a obtinut-o in fata Andreei Petkovic.

Vineri, 09.09.2011, 00:00
Monica Niculescu, eliminata in optimile de finala ale US Open

Romania a ramas fara reprezentanti pe tabloul de simplu de la US Open. Monica Niculescu a fost eliminata in "optimile" de finala al competitiei americane de Angelique Kerber in doua seturi, scor 6-4, 6-3.

Duminica, 04.09.2011, 00:00