Prima plecare importantă de la FCSB! Becali a confirmat transferul: "L-am vândut, a plecat azi"

Patronul FCSB, Gigi Becali, a declarat, vineri, că l-a cedat pe mijlocaşul brazilian William de Amorim echipei cipriote Apoel Nicosia. " Pe De Amorim l-am dat. L-am dat cu 200.000 plus 300.000 cincizeci la sută. Nu l-am dat împrumut...

Vineri, 25.08.2017, 15:26
Gheorghe Hagi: „Romania poate trimite o echipa in sferturile Ligii Campionilor”

Liderul Generatiei de Aur s-a declarat uimit de performanta lui APOEL Nicosia, dar s-a declarat optimist ca si fotbalul romanesc ar putea ajunge sa aiba o reprezentanta in cele mai bune 8 echipe ale Europei.

Joi, 08.03.2012, 00:00
APOEL Nicosia - Olympique Lyon 1-0 (5-3 dupa penalty-uri) / Cipriotii sunt in sferturi

Lyonul s-a facut de ras la Nicosia, acolo unde a pierdut la penalty-uri o calificare in sferturi ce in decembrie parea extrem de facila. Cipriotii s-au impus la penalty-uri si continua parcursul in Liga.

Miercuri, 07.03.2012, 00:00
Olympique Lyon - APOEL Nicosia 1-0 / Francezii, salvati de Lacazette

Atacantul nationalei de tineret din Hexagon a reusit golul ce a deblocat o partida ce a fost mult mai grea decat se asteptau jucatorii lui Remy Garde.

Marti, 14.02.2012, 00:00
Imparteau postere prin scoli si acum sunt in optimile Ligii

APOEL Nicosia este marea surpriza a primaverii Champions League. Un roman, galateanul Daniel Florea (35 de ani), a jucat vreme de 3 sezoane la aceasta echipa, in perioada 2006-2009, ex-dinamovistul bifand 50 de meciuri in tricoul galben-albastru al cipriotilor.

Joi, 08.12.2011, 00:00
Mircea Lucescu: "Sunt suparat pe toata natia romaneasca"

Cel mai titrat antrenor roman pune clasarea echipei sale pe ultimul loc in grupa din Liga Campionilor pe seama tineretii jucatorilor, a ghinionului, dar arata cu degetul si spre arbitrul meciului inaugural, de la Porto, 1-2. ”Germanul Felix Brych ne-a anulat gol clar la 1-0 pentru noi si ne-a eliminat exagerat doi oameni de baza”.

Sambata, 26.11.2011, 00:00
Vezi echipele calificate si programul complet din turul III preliminar al Ligii Campionilor!

Miercuri seara au avut loc ultimele cinci meciuri din cel de-al doilea tur preliminar din Liga Campionilor. Desi au pierdut in mansa secunda, Zestafoni (Georgia), Sturm Graz (Austria), Maccabi Haifa (Israel) si Rosenborg (Norvegia) merg mai departe, in timp ce APOEL Nicosia (Cipru) a realizat scorul zilei.

Joi, 21.07.2011, 00:00