Articole despre berdych

Rafael Nadal, calificat in semifinalele de la Australian Open

Rafael Nadal s-a calificat in semifinalele turnelului de la Australian Open, dupa ce a trecut de cehul Tomas Berdych in patru seturi, scor 6-7, 7-6, 6-4, 6-3, la capatul unei dispute care a durat patru ore si 16 minute.

Marti, 24.01.2012, 00:00
Djokovic si Murray vor disputa finala la Cincinnati

Liderul mondial Novak Djokovic il va intalni pe scotianul Andy Murray in finala turneului Masters 1000 de la Cincinnati. Sarbul l-a eliminat pe cehul Tomas Berdych care a abandonat, dupa pierderea primului set (problema medicala la umar), in vreme ce Murray l-a invins pe americanul Mardy Fish, in doua seturi.

Duminica, 21.08.2011, 00:00
Nadal si Federer, eliminati in "sferturi" la Cincinatti

Rafa Nadal a pierdut la Mardy Fish, in doua seturi, iar Roger Federer la Tomas Berdych, tot in doua seturi: cei doi "granzi" ai tenisului parasesc la brat turneul de la Cincinnati in faza sferturilor de finala. Djokovici si Murray au obtinut biletele pentru semifinale.

Sambata, 20.08.2011, 00:00
Tsonga l-a eliminat pe Federer in optimile turneului de la Montreal

Roger Federer nu a reusit sa-si ia revansa in fata lui Jo-Wilfried Tsonga pentru eliminarea de la Wimbledon. Francezul a castigat meciul din optimile de finala de la Rogers Cup, turneu care se desfasoara la Montreal, scor 7-6, 4-6, 6-1 si il va intalni in turul urmator pe Nicolas Almagro.

Vineri, 12.08.2011, 00:00
Rafael Nadal, la cel de-al doilea titlu la Wimbledon din cariera

Rafael Nadal a obtinut cel de-al doilea titlu de la Wimbledon in cariera, spaniolul contabilizand, astfel, opt titluri de Mare Slem in palmares. Ibericul s-a impus in fata cehului Tomas Berdych in doar trei seturi, scor 6-3, 7-5, 6-4.

Luni, 05.07.2010, 00:00
Roger Federer, eliminat in sferturi la Wimbledon

Roger Federer, de sase ori castigator al turneului de Grand Slam de la Wimbledon, si campion en-titre, a fost eliminat in sferturile de finala de cehul Tomas Berdych.

Miercuri, 30.06.2010, 00:00
Roger Federer, eliminat in optimi la Miami

Tenismenul elvetianul Roger Federer, numarul 1 mondial, a fost eliminat in optimile de finala ale turneului de tenis de la Miami de cehul Tomas Berdych, favorit numarul 16, scor 4-6, 7-6 (7/3), 6-7 (6/8).

Miercuri, 31.03.2010, 00:00