Articole despre campionatele europene de la otopeni

Ce sumă încasează David Popovici de la MTS pentru cele 5 medalii obținute la CE de natație pentru juniori de la Otopeni

David Popovici a avut o preformanță spectaculoasă la Campionatele Europene de natație pentru juniori, care s-au desfășurat la Otopeni. Sportivul de 17 ani supranumit „Racheta” a obținut nu mai puțin de 5 medealii pentru România.

Miercuri, 13.07.2022, 16:12
România, pe locul 3 în clasamentul pe naţiuni la CE pentru juniori de la Otopeni. Câte medalii au obținut sportivii noștri

România s-a clasat pe locul al treilea la CE pentru juniori de la Otopeni, după ce reprezentanții țării noastre au obținut 9 medalii. Polonia s-a clasat pe locul 1.

Luni, 11.07.2022, 11:03
Mesajul lui David Popovici, după ce echipa României a câștigat aurul cu ștafeta de 4x100 de metri liber la CE de la Otopeni

David Popovici și echipa lui au câștigat aurul cu ștafeta de 4x100 de metri liber la CE de la Otopeni. Ulterior, sportivul supranumit „Racheta”, a publicat un mesaj și mai multe imagini emoționante.

Miercuri, 06.07.2022, 12:41