Articole despre campionatele europene de nataţie

Ștafeta de 4x100 metri liber a României, locul 5 la CE de natație de la Belgrad. Cursa a fost în AntenaPLAY

Patrick Dinu, Alexandru Szilagyi, George Raţiu și David Popovici s-au clasat pe locul 5 la proba de 4×100 m liber a Campionatelor Europene de înot de la Belgrad. Cursa românilor a fost în AntenaPLAY.

Joi, 20.06.2024, 20:44
Denis Popescu şi Aissia Prisecariu, locul 7 în finale la 50 m fluture şi 200 m spate, la CE de natație, transmise în AntenaPLAY

Denis Popescu a reprezentat România la Campionatele Europene de natație în finalele probelor de 50 m fluture, iar Aissia Prisecariu ne-a reprezentat în finalele la 50 m fluture.

Marti, 18.06.2024, 19:38
Momentul inedit în care Denis Popescu s-a calificat în semifinale la CE de natație de la Belgrad, transmise în AntenaPLAY

Denis Popescu a fost în mijlocul unui moment inedit la Campionatele Europene de înot de la Belgrad, LIVE în AntenaPLAY. Înotătorul român a participat la o cursă de baraj la de 50 m fluture , pentru a se califica în semifinale. Aissia Claudia Prisecariu s-a calificat și ea în semifinale, la 200 m spate feminin

Luni, 17.06.2024, 15:02
Programul românilor de luni, de la Campionatele Europene de Nataţie de la Belgrad! Competiţia e live în AntenaPLAY

Programul românilor de luni, de la Campionatele Europene de Nataţie. Şase sportivi români vor debuta în competiţia de la Belgrad luni. Campionatele Europene de înot vor fi live în AntenaPLAY în perioada 17-23 iunie.

Luni, 17.06.2024, 10:55