Articole despre chievo

Sinisa Mihajlovici, care se luptă cu leucemia, a stat pe banca echipei Bologna la meciul cu formaţia Chievo

După 40 de zile petrecute în spital, antrenorul Sinisa Mihajlovici, care se luptă cu leucemia, a stat pe banca echipei Bologna la meciul cu formaţia Chievo Verona, scor 1-1, din prima etapă a campionatului Italiei.

Luni, 26.08.2019, 10:00
Serie A: Stoian inscrie cel de-al doilea sau gol la Chievo. Napoli, Inter si Lazio continua cursa de urmarire a liderului Juventus

Nicio surpriza in meciurile disputate duminica din etapa a 15-a in Serie A. Napoli continua cursa de urmarire a liderului Juventus Torino. Echipa lui Walter Mazzarri a castigat cu 5-1 meciul cu Pescara lui Bergodi.

Duminica, 02.12.2012, 18:20
Marcator roman in Serie A: Adrian Stoian, primul gol pentru Chievo

Adrian Stoian a marcat primul sau gol in Serie A, in meciul pe care echipa sa, Chievo Verona, l-a castigat pe teren propriu in fata celor de la Pescara, cu scorul de 2-0

Joi, 01.11.2012, 15:31
Papp, prezentat oficial la Chievo

Papp a fost prezentat oficial ca noul jucator al lui Chievo. Noul roman din Serie A e coleg cu Thereau la Verona. Papp a plecat in Italia imediat dupa meciul cu Austria in care a fost integralist. Ca sa faca impresie, ex vasluianul l-a copiat pe Torje

Miercuri, 06.06.2012, 19:59
Siena bate Roma, Napoli trece de Chievo

Epilogul etapei a XXIII-a din Serie A a adus victoria nescontata a Sienei in fata Romei, dar si 2-0-ul administrat de napoli veronezilor de la Cheivo.

Marti, 14.02.2012, 00:00
Paul Codrea l-a eliminat pe Thereau si s-a calificat in semifinalele Cupei Italiei

Fostul jucator al lui FC Arges nu a bifat, insa, niciun minut in partida din sferturi cu Chievo.

Miercuri, 25.01.2012, 00:00
Thereau vrea inapoi la Steaua

Atacntul care a calificat-o pe Chievo in sferturile Cupei Italiei sustine ca nu a uitat perioada petrecuta in Ghencea si ca s-ar intoarce la Steaua doar de dragul fanilor.

Duminica, 15.01.2012, 00:00
AC Milan - Chievo 4-0/ Macel intr-o singura repriza

AC Milan se mentine in plasa liderului Juventus din Serie A, dupa ce a surclasat-o pe Chievo, scor 4-0, in ultima partida din cadrul etapei a 13-a.

Luni, 28.11.2011, 00:00
Samuel Eto’o, suspendat trei etape pentru "capul a' la Zidane"

Atacantul camerunez al echipei italiene Inter Milano, Samuel Eto'o, a fost suspendat pentru urmatoarele trei meciuri din Serie A, dupa ce in meciul de duminica(1-2 la Chievo) l-a lovit cu capul in piept pe fundasul gazdelor Cesar.

Marti, 23.11.2010, 00:00