Articole despre drogba

Drogba a ales cu "sufletul": Detaliile financiare ale acordului cu Galatasaray

Didier Drogba si-a dorit foarte mult sa ramana la Chelsea. Atat de mult incat acum, la oferta lui Abramovici, atacantul a spus "pas!". Ceva vorbe despre onoare si cateva despre bani. A ales sa mearga in Turcia, la Galatasaray, acolo unde e tratat ca un imparat.

Marti, 29.01.2013, 14:26
Chelsea trece usor de Monterrey si merge in finala Campionatului Mondial al Cluburilor

Chelsea s-a calificat in finala Campionatului Mondial al Cluburilor dupa ce a invins-o pe Monterrey, scor 3-1. In ultimul act al competitiei din Japonia, londonezii vor da piept cu brazilienii de la Corinthians.

Joi, 13.12.2012, 14:40
Si se jura ca nu fura! Topul celor mai “zburatori” fotbalisti

Partea artistica a fotbalului nu e data intotdeauna de un dribling extraordinar sau de un sut bine tintit. O latura nesportiva, dar la fel de spectaculoasa, e si “saritura in bazin”, mai bine cunoscuta dupa numele de “simulare”.

Vineri, 30.11.2012, 19:13
Zece pentru Africa: Lista nominalizatilor la “Jucatorul Anului”

Misterul celor zece nume care se vor bate pentru titlul de “Jucatorul African al Anului” a fost spulberat dupa ce CAF a dat publicitatii lista fotbalistilor intrati in cursa pentru mult ravnita distinctie

Luni, 05.11.2012, 15:49
Zlatan Ibrahimovici are picioare de aur! Suedezul a castigat Golden Foot 2012

Premiul este echivalentul Balonului de Aur pentru fotbalistii peste 29 de ani. Ibrahimovici i-a devansat pe Drogba si Pirlo si a primit trofeul din partea legendarului Pele.

Vineri, 19.10.2012, 13:07
Chelsea Londra, noua campioana a Europei

Chelsea Londra este noua regina a Europei, dupa ce a invins in finala Ligii Campionilor pe Bayern Munchen, chiar pe Allianz Arena, dupa executarea loviturilor de departajare, cu 5-4. La finalul celor 120 de minute scorul a fost 1-1, prin golurile marcate de Muller ('83) si Drogba ('88).

Duminica, 20.05.2012, 00:00
VIDEO! Chelsea - Barcelona 1-0/ Calificarea se decide pe Camp Nou

Dupa ce Bayern - Real Madrid 2-1, am avut parte de o noua dezamagire pentru spanioli. Barcelona a cedat si ea la Londra, fiind invinsa de Chelsea cu 1-0.

Miercuri, 18.04.2012, 00:00
Premier League: Liverpool, noul lider. Accidentare terbila pentru Drogba. Vezi rezultatele din etapa 3-a!

Liverpool isi continua startul bun de sezon invingand si pe Bolton, scor 3-1, pe teren propriu, intr-un meci contand pentru etapa a 3-a din Premier League. Henderson a deschis scorul in minutul 15, pentru ca in repriza secunda, Skrtel si Adam sa duca scorul la 3-0 intr-un interval de un minut. Ivan Klasnic a marcat golul de onoare pentru oaspeti in prelungirile partidei.

Sambata, 27.08.2011, 00:00
Atacantul formatiei Chelsea, Didier Drogba, bolnav de malarie

Antrenorul gruparii engleze Chelsea, Carlo Ancelotti, a dezvaluit presei motivul pentru care atacantul ivorian Didier Drogba nu a fost titluar in meciul cu Liverpool, pierdut duminica, cu scorul de 0-2. Tehnicianul italian a marturisit ca Drogba a fost bolnav de malarie, insa nu stie de unde a contractat boala.

Marti, 09.11.2010, 00:00
Chelsea, la primul event din istorie (VIDEO)

Chelsea a reusit eventul pentru prima data in istorie, dupa ce a castigat Cupa Angliei, invingand in finala echipa Portsmouth, scor 1-0, intr-un meci disputat pe arena Wembley.

Sambata, 15.05.2010, 00:00
Starurile au pozat sexy pentru a promova Cupa Mondiala din Africa de Sud

Cristiano Ronaldo si Drogba au pozat sexy pentru celebra revista Vanity Fair. Kaka trebuia sa apara si el pe coperta, dar religia nu ii permite sa pozeze in astfel de ipostaze.

Marti, 04.05.2010, 20:33
Starurile fotbalului au pozat sexy pentru CM 2010

Cristiano Ronaldo si Drogba au pozat sexy pentru celebra revista Vanity Fair.

Marti, 04.05.2010, 00:00
Chelsea, victorie cu scandal in fata lui Bolton

Chelsea Londra s-a distantat in fruntea clasamentului din Premier League la patru puncte, dupa victoria, scor 1-0, in fata lui Bolton. Golul marcat de Anelka, in finalul primei reprize, din centrarea perfecta a lui Drogba, a starnit adevarate controverse, dupa ajutorul clar dat de arbitru, care nu a vazut un hent clar la preluarea ivorianului.

Miercuri, 14.04.2010, 00:00
Sven Goran Eriksson, noul selectioner al Coastei de Fildes

Coasta de Fildes are un nou selectioner. La Campionatul Mondial din Africa de Sud, echipa lui Didier Drogba va fi condusa de pe banca de suedezul Sven Goran Eriksson. Tehnicianul scandinav a fost preferat germanului Bernd Schuster, in conditiile in care, marele favorit, Guus Hiddink, a refuzat oferta.

Luni, 29.03.2010, 00:00
Portsmouth - Chelsea 0-5/ Dubla pentru Malouda si Drogba

Didier Drogba si Florent Malouda au reusit cate o dubla in victoria cu 5-0, din deplasare, in fata “lanternei” Portsmouth, si echipa de pe Stamford Bridge s-a apropiat la numai un punct de liderul din Premier League, Manchester United.

Joi, 25.03.2010, 00:00
VIDEO Chelsea castiga derby-ul cu West Ham/ Arsenal invinge in minutul 90

Chelsea Londra a castigat derby-ul londonez cu West Ham pe teren propriu, scor 4-1 si a revenit pe primul loc in Premier League, cu un punct in fata lui Manchester United.

Sambata, 13.03.2010, 00:00
Didier Drogba, desemnat Balonul de Aur al Africii 2009

Atacantul ivorian al echipei Chelsea, Didier Drogba, a fost desemnat cel mai bun jucator african al anului 2009 de Confederatia Africana de Fotbal (CAF), in cadrul unei ceremonii ce a avut loc, la Accra.

Vineri, 12.03.2010, 00:00
Henry, alergat de un elefant

Thierry Henry a fost atacat de un elefant. Francezul se pregatea de filmarea unui spot publicitar atunci cand un elefant a navalit pe platoul de filmare.

Vineri, 05.03.2010, 22:00
Fotbal in savana! Messi, Drogba, Kaka si Henry.

Messi, Drogba si Kaka au jucat fotbal in savana africana. Pe un teren neconventional, cei mai buni fotbalisti din lume s-au intrecut cu bastinasii.

Marti, 02.03.2010, 16:18